🌐www.nuuhit.uz;📱t.iss.one/uzbek_israel_joint_faculty; 📞+99894-605-34-83, +99890-910-06-03
Супер контракт нархлари шу ҳафта охирида тасдиқланади — ОТВ
2020 йилда супер контракт нархи кундузги таълимда 8,6 млн сўмдан 279,4 млн сўмгача эди. Абитуриент тўплаган балл қанча паст бўлса, йўналиш қанчалик нуфузли бўлса, супер контракт нархи ҳам кўтарилиб бораверади.
Батафсил:👉 https://kun.uz/28671934
⚡️DIQQAT! MUHIM EʼLON!!!
🔰 2021/2022-oʻquv yiliga talabalikka tavsiya etilganlar (1-bosqich talabalari) uchun OTMda 6-sentabrdan dastlabki tanishtiruv haftaligi (xususan, mustaqillik darslari), 13-sentabrdan e’tiboran oʻquv rejaga muvofiq dars mashgʻulotlari boshlanadi.
✔️ Maʼlumki, yangi oʻquv yilidan boshlab barcha oliy taʼlim muassasalarining birinchi kurs talabalari uchun oʻquv jarayoni kredit-modul tizimi orqali tashkil etiladi.
🔸Tanishtiruv haftaligida talabalar kredit-modul tizimining mazmun-mohiyati, oʻquv jarayoniga tatbiq etilish tartibi, oliy taʼlim muassasasining ichki tartib-qoidalari va shu kabi zaruriy axborotlar bilan tanishtiriladi.
🔹Shu bilan birga, tanishtiruv haftaligini tashkil etishda doimiy yashash manzilidan, xususan, respublikaning boshqa hududlarida boʻlgan talabalarning oliy taʼlim muassasasiga yetib kelishi, turar-joylariga joylashishi uchun vaqt ajratilishi inobatga olinadi.
🔺Yuqori kurs (birinchi kursdan tashqari) talabalari uchun esa dars mashgʻulotlari umumiy tartibda 6-sentabrdan boshlanadi.
Magistratura uchun chet tili fanidan apellatsiya arizalarini qabul qilish boshlandi
🔰 Magistratura mutaxassisliklariga kirish imtihonlarining 2-bosqichi, ya’ni chet tili fanidan test sinovlarida ishtirok etgan va natijasidan norozi bo‘lgan talabgorlar apellatsiya.dtm.uz sayti orqali apellatsiya shikoyati berishlari mumkin.
📆 Apellatsiya arizalari 14-sentabrga qadar apellatsiya.dtm.uz sayti orqali onlayn qabul qilinadi.
👨🏻‍💻 Bunda apellatsiya arizasini bermoqchi bo‘lgan talabgor dastlab apellatsiya.dtm.uz saytining Magistratura” bo‘limiga kirib, pasport seriyasi va raqami hamda shaxsiy identifikatsiya raqamini kiritishi lozim.
🖥 Agar talabgor haqiqatdan ham chet tili fanidan test sinovlarida ishtirok etgan va test sinovlaridan chetlatilmagan bo‘lsa, apellatsiya arizasini berishi mumkin bo‘ladi va ariza berish oynasi ochiladi.
🔖 Mazkur sahifaga tegishli ma’lumotlarni kiritish orqali apellatsiya arizasi beriladi.
☑️ Apellatsiya arizasini bergan talabgorga uni ko‘rib chiqish sanasi va vaqti ko‘rsatilgan xabarnoma beriladi. Talabgor xabarnomada belgilangan vaqtda shaxsini tasdiqlovchi hujjat, xabarnoma va ruxsatnoma bilan Davlat test markaziga kelishi shart.
⚡️"Россия 24" телеканалида бизнинг Мустақиллик байрамимиз ва ЎзМУ талабаси, Олимпиада чемпиони Улуғбек Рашитов
🎥 "Россия 24" телеканалининг "Вести недели" кўрсатувида Ўзбекистонда шу кунларда нишонланаётган Мустақиллик байрами ва мамлакат ютуқларига бағишланган лавҳа узатилди.
✔️"Вести" муҳбири Роберт Францев ўз репортажида мустақилликнинг 30 йиллик тўйи – бу ўзбек халқининг бутун тарихий йўлини, келажак сари илдам бораётган кучли, демократик давлатни шакллантириш жараёнларини эслаш учун имкониятдир, деб таъкидлади. Лавҳада замонавий қаҳрамонлар мисолида мамлакатнинг янги тарихи қандай ёзилаётгани ҳақида ҳикоя қилинган. Улардан бири – Токио Олимпиадаси ғолиби, Ўзбекистонга олтин медал келтирган спортчи, ЎзМУ Таэквондо ва спорт фаолияти факультети талабаси Улуғбек Рашитов.
✔️Сюжетда Янги Ўзбекистон боғининг тантанали очилишига, унинг рамзий ёдгорликлари ва меъморий иншоотларига алоҳида эътибор қаратилган.
✔️Телеканал муҳбири мамлакатнинг иқтисодий ривожланиши ҳақида ислоҳотлар ва тараққиётнинг етакчи кучи сифатида алоҳида ҳикоя қилган.