MEHNAT QILIB, OILASI DAROMADINI OSHIRAYOTGANLAR
Aholiga tomorqachilik – nafaqat qoʻshimcha daromad manbai, balki, aholining bandligi hamda oziq-ovqat xavfsizligini taʼminlashda ham yetakchi sohalardan biridir.
O‘z tomorqasida mahsulot yetishtirib, bozorga chiqarayotgan fuqarolar kichik imkoniyatdan foydalanib, katta daromad olishga erishayotgan tadbirkorlarga o‘xshaydi.
Zomin tumanidagi “Yoshlik” mahallasida yashovchi Olim Mamatov o‘z tomorqasida samarali mehnat qilib, oilasi farovonligini ta’minlab kelayotganlardan.
Olim Mamatov tomorqasida issiqxona tashkil etgan. U xonadonidagi issiqxonadan samarali foydalanib qulupnay yetishtirmoqda. Ayni kunda uning qo‘li-qo‘liga tegmaydi. Yetishtirilgan ekinlar ko‘chatlarini sotib, xosildan 280-300 million so’m daromad qiladi.
Ijtimoiy tarmoqlarni kuzatib boring:
Telegram  Instagram Facebook YouTube Sayt
🚜 Боғот туманидаги “Иброхим Жаббор” фермер хўжалиги дала майдонида культивацияни ўз муддатларида амалга ошириш бўйича, фермерлар ва агрономлар учун кўргазмали семинар ташкил этилди