🥇🥈🥉Go'lib jamoalar "Huawei" tomonidan qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlandilar.
#exhibition #robo #IT #school
📚Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktab o'quvchilari tomonidan robototexnika ko'rgazmasi tashkil etildi.
📝 Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 7-iyundagi “O`zbekiston Respublikasi aholisiga axborot-kutubxona xizmatini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida”gi PQ-4354-son qarorining 2-ilovasi “2019-2024-yillarda Oʻzbekiston Respublikasida axborot-kutubxona sohasini rivojlantirish boʻyicha chora-tadbirlar dasturi” ijrosini ta'minlash maqsadida joriy yilning 8-12-noyabr kunlari O`zbekiston Milliy kutubxonasida “INFOLIB UZBEKISTAN - 2021” X Milliy axborot-kutubxona haftaligi va haftalik doirasida Yoshlar forumi o`tkazildi.
📘 Mazkur haftalik Prezidentimiz tomonidan yoshlar ma'naviyatini yuksaltirish va ularning bo'sh vaqtini mazmunli tashkil etish bo'yicha ilgari surilgan "5 MUHIM TASHABBUS"dan biri — yoshlar ma'naviyatini yuksaltirish, ular o'rtasida kitobxonlikni keng targ'ib qilish maqsadida tashkil qilindi.
🦾 Shu munosabat bilan tadbirda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning iqtidorli o'quvchilari va xodimlari o'zlarining robototexnika bo'yicha ko'rgazmalari bilan ishtirok etishdi.