❗️ Bit-media e-solutions Yevropaning yetakchi kompaniyalaridan biri boʻlib, taʼlim va boshqaruvni raqamlashtirish boʻyicha dunyo boʻylab yangi loyihalarni amalga oshiradi.
🗓 9-noyabr kuni Informatika va axborot texnologiyalari fani bo‘yicha Agentlik tomonidan ishlab chiqilgan ta’lim dasturining taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
📚Taqdimotda yurtimizdagi oliy ta'lim muassasalari professor o‘qituvchilari, Ta’lim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi ekspertlari, Xalq ta’limi vazirligi mas’ul xodimlari, Respublika ta’lim markazi metodistlari hamda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabi o'qituchilari ishtirok etdilar.
📌Ma'lumot o'rnida, ta’lim dasturini ishlab chiqishda eng yaxshi milliy hamda xorijiy tajribalar, jumladan, Kembrijning IGSCE, A-Level, shuningdek, “NIS – Programme” (Nazarbaev intellektual maktabi), Common Core (AQSh) kabi xalqaro tan olingan dasturlar, International Baccalaureate, SAT kabi imtihonlar tizimi, AQSh, Rossiya, Avstraliya, Belarusiya singari davlatlarning ta’lim dasturlari, PISA, TIMSS, PIRLS xalqaro baholash dasturlari mazmuni o‘rganildi.
#GD
GD Team boshchiligida "Osmondagi Bolalar" bilan uchrashuv!
☑️"Osmondagi Bolalar" loyihasi ko'pchiligimizga tanish. Ushbu loyiha qariyib bir yildan beri xalqimiz orasidagi katta muvaffaqiyatlarga erishgan insonlarni topish va ularning muvaffaqiyati sirlarini o‘rganish maqsadida ular bilan uchrashuv uyushtiradi. Ana shunday muvaffaqiyatli insonlarning 3 nafari Muhammad al-Xorazmiy maktabi mehmoni!
🎤"Osmondagi bolalar" nomini olgan mehmonlarimiz bilan tanishing:
- Hasanxo'ja Muhammad Sodiq (SAT va matematika bo‘yicha ekspert)
- Abdusattor Abdurahimov (3D dizayner, frilanser)
- Rustam Rahmatov (Founder of IMAN)
❗️Yana bir mehmon:
- Abdulaziz Muhammad (bloger, kutubxonachi)
✔️Mehmonlarimiz trening davomida:
- qanday qilib dunyoning TOP universitetlariga kirish;
- kitob bilan qanday do'st tutinish mumkin;
- IT olamida biznes;
- qadriyatlarga asoslangan muvaffaqiyat
haqida o'z fikr va tajribalarini bo'lishadilar.
🗓 12-noyabr (juma)
⏰ 15:00
📍 Muhammad al-Xorazmiy maktabi 4-qavat faollar zali.
✔️Prezident ta'lim muassasalari agentligi tizimidagi Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktab o’quvchilari Toshkent shahridagi Amiti universiteti tomonidan o'tkazilgan “Career Fest 2021” tadbirida qatnashdilar.
☑️10-noyabr kuni o'tkazilgan ushbu tadbirda O‘zbekiston yoshlari uchun bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasi tashkil etildi.
🔘Tadbirda quyidagi yetakchi kompaniya va tashkilotlar ishtirok etdi:
Uztelecom, AKFA GROUP, Huawei, "KPMG Audit", Express24, Hamkorbank, Unicon, Artel, United Distribution, Asia Alliance, Alif Tech, Golden House, Datasite Technology, Macro, Alskom, MobiUz, NAPA Team, Hilton Tashkent, Le Grand Plaza , Enter Engineering, Radisson Blu, Markaziy bank, Kapitalbank, Applied Labs, PepsiCo, EPAM, Genesis Technology, TechnoCorp, Qishloq qurilish bank, CRRT, UzDigital, IT-Park, Uzinfocom, Aloqaloyiha, O‘zbekiston pochtasi, Vatanparvar VITC, CA Distrib. , ITSM.
Bundan tashqari, yoshlar orasida taniqli bloger Timur Alixonov o'z faoliyati haqida ma'ruza qildi📸🎬
🔜Yakuniy qism sifatida interaktiv lotereya oʻtkazilib, uning gʻoliblariga qimmatbaho yutuqlar: brend sovgʻalar🎁, gadjetlar, havo nuqtalari va bosh sovrin – planshet🏆📱 topshirildi.