🇺🇿 Davlat rahbari tomonidan berilgan topshiriqlar ijrosini hududlarda ta’minlash bo‘yicha Andijon viloyatiga Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari-bosh muhandis O.Adilov masʼul qilib biriktirilgan. Muborak Ramazon xayiti munosabati bilan Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi homiyligi ostida Bo‘ston tumani hokimi S.Nosirova va Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi boshqarma boshlig‘ining oʻrinbosari B.Doʻstqobilov tomonidan ijtimoiy himoyaga muhtoj, boquvchisini yo‘qotgan, kam ta’minlangan nogironligi mavjud oilalar hamda nogironlar uyidagi fuqarolar holidan xabar olinib, oziq-ovqat mahsulotlari tarqatildi
#QORAQALPOGʻISTON_RESPUBLIKASI
⚡️ "Tashabbusli budjet" loyihasi doirasida Qoraqalpog‘iston Respublikasida 139,4 km avtomobil yo‘li ta'mirlanadi
📈 2025-yil 21-mart sanasida "Tashabbusli budjet" elektron platformasida 1-mavsum doirasida ovoz berish bosqichi yakunlanib, g‘olib loyihalar aniqlandi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha jami 1731 loyihalar ovoz berish bosqichida ishtirok etgan bo‘lsa, shundan 784 loyihalar, ya’ni jami loyihalarning 45% qismi avtomobil yo‘llarini ta’mirlash loyihalari tashkil etadi. 1-mavsum natijalariga ko'ra 784 loyihadan 88 loyiha, 11% qismi g‘olib bo‘lib, ushbu 88 loyiha doirasida 139,4 km avtomobil yo‘llarini hamda 16,3 km piyodalar yo‘laklarini ta’mirlash ishlari amalga oshiriladi.
🕯 O‘tgan 2024-yil 1-mavsumiga nazar tashlaydigan bo‘lsak, ovoz berish bosqichida qatnashgan 462 loyihadan 38 loyiha (8%) g‘olib bo‘lib, ushbu 38 loyiha doirasida 70 km avtomobil yo‘llari hamda 4 km piyodalar yo‘laklarida ta’mirlash ishlari amalga oshirilgan edi. Bu esa o‘tgan yilgiga nisbatan 1,7 barobar ko‘p loyihalar g‘olib bo‘lgan bo‘lib, 2 barobar ko‘p avtomobil yo‘llari hamda 4 barobar ko‘p piyodalar yo‘laklari ta’mirlanishini ko‘rsatadi.
#XORAZM_VILOYATI
🚩 Xazorasp tuman Yo‘llardan foydalanish davlat muassasasi tomonidan avtomobil yo‘llari qatnov qismida paydo bo‘lgan buzilish va nosozliklarni bartaraf etish ishlari olib borilmoqda.
Muassasa tomonidan D213 "Urganch sh. - Honqa sh. - Hazorasp sh. - Amudaryo daryosi - A380 avtomobil yo‘li (553 km.ga)” avtomobil yo‘lining 48 km oralig'ida qatnov yo'lining zararlangan qismlarini asfalt qirqish mexanizmi (freza) yordamida kartasimon shaklga keltirish va hosil bo'lgan chuqurchalarga asfalt yotqizish ishlari amalga oshirilmoqda.
#RASMIY_MUNOSABAT
Ijtimoiy tarmoqda chiqqan https://t.iss.one/shopirlar/89561 mazkur murojaatga quyidagicha munosabat bildiramiz. A373 "Toshkent-Ohangaron-Angren-Qo‘qon-Shahrixon-Andijon” avtomobil yo‘lining 106--109- (196--199)km lar oralig‘ida tirbandliklar yo‘q. Ijtimoiy tarmoqlarda asoslanmagan yolg‘on maʼlumot tarqatib, yo‘lovchilarni chalg‘itmaslikni so‘rab qolamiz. Yolg‘on maʼlumot tarqatganlik uchun tegishli tartibda javobgarlik belgilanganligi haqida ogohlantiramiz.