Facebook|Telegram|Youtube|Instagram
Jismoniy tarbiya fanini takomillashtirish boʻyicha ustuvor vazifalar muhokama qilindi
Joriy yilning 1-iyun kuni Taʼlim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasida jismoniy tarbiya fani boʻyicha uzluksiz taʼlim dasturlarining muhokamasiga bagʻishlangan davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Qayd etilishicha, jismoniy tarbiya fani boʻyicha ishchi guruh amaliyotchi olimlar va pedagoglar bilan hamkorlikda oʻrganishlar natijasiga koʻra, bugungi kunda mazkur fan boʻyicha takrorlangan mavzular 19 ta, uzviyligi taʼminlanmagan mavzular 29 ta, nazariydan amaliyga 9 ta, yangilanishi zarur mavzular 16 ta, olib tashlanadigan mavzular 1 ta, xalqaro tadqiqotlar boʻyicha kiritiladigan mavzular 56 ta, boshqa taʼlim turiga oʻtkaziladigani 15 ta ekanligi aniqlandi va dasturlarga tegishli oʻzgartirishlar kiritilmoqda.
Batafil: https://tdi.uz/news/861/
🔰Ўзб: Хорижий тилларни ўрганишни оммалаштириш Агентлиги директор ўринбосарлари Санжар Обидов ва Азимжон Хусанов Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетида ўзаро ҳамкорлик юзасидан учрашув ўтказдилар.
🔸Очиқ мулоқот тарзида ўтган бугунги тадбирда хорижий тилларни ўрганишдаги муаммолар ва уларнинг ечимлари, шунингдек ушбу соҳани янги босқичда ривожлантириш, замон талабларига жавоб берадиган кадрлар малакасини ошириш каби кўплаб мавзуларда фикр ва мулоҳазалар алмашинилди.
🔸Тез орада ҳар бир билдирилган таклифлар Агентлик мутахассислари томонидан ўрганилиб, тадбирлар режасига киритилиши ва тегишли ташкилотлар билан ҳамкорликда бажарилиши келишилиб олинди.
🔸Агентлик фаолиятининг ҳам бир куни самарали тарзда ўтиши учун кўмак бераётган ҳар бир ҳамкор ташкилотларга ўз миннатдорчилигимизни билдирамиз.
Telegram | Instagram | Facebook | 🌐
Tasviriy sanʼat va chizmachilik fanlarining uzviylashtirilgan oʻquv dasturlarini takomillashtirish boʻyicha vazifalar belgilab olindi
Taʼlim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasida tasviriy sanʼat va chizmachilik fanlari boʻyicha uzluksiz taʼlim dasturlarining muhokamasiga oid davra suhbati tashkil etildi.
Tadbir davomida tasviriy sanʼat va chizmachilik fanlarini oʻqitish boʻyicha fan dasturlarini takomillashtirish, rivojlangan mamlakatlarning, jumladan, Finlyandiya, Rossiya va boshqa bir qator mamlakatlarning ilgʻor tajribalarini singdirish va xalqaro tadqiqotlarga moslashtirish yuzasidan qator masalalar muhokama qilindi.