Joriy yilning 8-9-dekabr kunlari Osiyo-Tinch okeani mintaqasida taʼlim sifatini monitoring qilish tarmogʻining (NEQMAP) 2021-yil yakuni boʻyicha yigʻilishi boʻlib oʻtmoqda.
Batafsil: https://tdi.uz/news/1136/
Специалисты обмениваются опытом по ускоренному восстановлению потерь и устранению пробелов в образовании, возникших в результате пандемии
8-9 декабря текущего года проходит заседание по итогам 2021 года Сети мониторинга качества образования в Азиатско-Тихоокеанском регионе (NEQMAP).
Подробно: https://tdi.uz/ru/news/1137/
❓Ассалому алейкум! Мен Тошқулов Ўктам Сайриддинович Қашқадарё вилоят Деҳқонобод туман ХТБга қаршли 45-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчисиман. Саволим, педагогик ва психологик 20 баллни қаердан оламан? Шу ҳужжатдан намунаси бўлса, эълон қила оласизми?
✅ Низомнинг 34-банди Биринчи босқичда педагог кадрларнинг педагогик маҳорати ва психологик тайёргарлиги таълим ташкилотининг педагогик (кузатув) кенгашлари томонидан ўрганилади ҳамда мазкур Низомнинг 5-иловасига мувофиқ мувофиқ баҳолаш мезонлари асосида 20 баллик тизимда баҳоланади.
Педагог кадрларнинг педагогик маҳорати ва психологик тайёргарлигини баҳолаш натижалари ушбу Низомнинг 6-иловасига мувофиқ шаклдаги маълумотномага киритилиб, таълим ташкилоти раҳбарининг имзоси ва муҳри билан тасдиқланган ҳолда Таълим инспекциясига топшириш учун педагог кадрларга тақдим этилади.
Педагогик маҳорат ва психологик тайёргарликни баҳолаш натижалари юзасидан маълумотнома аттестациядан ўтиш учун ҳужжат топшириш бошланган санага қадар кўпи билан тўрт ой муддат ичида берилган бўлиши лозим.
❗️БИЗ ТАЪЛИМДА КОРРУПЦИЯГА ҚАРШИМИЗ!!! (педагоглар аттестацияси мисолида)
👉 Таълим инспекцияси томонидан педагог кадрлар аттестацияси жараёнида коррупцияни олдини олиш бўйича қандай ишлар амалга оширилган?
👉 Ушбу жараёнда таъмагирлик ҳолатларига дуч келганда педагоглар қандай йўл тутишлари лозим?
🔰 9 декабрь – Халқаро коррупцияга қарши курашиш куни муносабати билан тайёрланган ушбу видео орқали юқоридаги каби саволларга жавоб олишингиз мумкин.