Ta'lim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalari 👇👇👇
Telegram | Facebook| YouTube|Instagram
#Pedagoglar_attestatsiyasi
❗️PEDAGOGLAR UCHUN MUHIM ESLATMA!
Ayrim telegram kanallari yoki guruhlari 2021-yilda oʻtkaziladigan pedagog kadrlar attestatsiyasining malaka sinovlari oʻtkazilish muddatlari toʻgʻrisida notoʻgʻri maʼlumotlar tarqatilmoqda.
Pedagoglardan mazkur xabarlarga eʼtibor bermasliklarini soʻrab qolamiz, zero, bu sanalar oʻtgan yoki undan oldingi yillarda test sinovlari oʻtkazilgan sanalar ekanligini maʼlum qilamiz!
Shuningdek, pedagog kadrlar attestatsiyasi oid barcha ishonchli maʼlumotlar Taʼlim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasining (https://t.iss.one/uztdi) rasmiy kanalida eʼlon qilib borilishini eslatib oʻtamiz!
#Xalqaro_tadqiqotlar
Buxoroda xalqaro tadqiqotlarga tayyorgarlik koʻrishda tayanch maktablarning oʻrni va ahamiyati mavzusida seminar oʻtkazildi
Taʼlim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi, Taʼlim sifatini baholash boʻyicha xalqaro tadqiqotlarni amalga oshirish milliy markazi, Buxoro viloyati xalq taʼlimi boshqarmasi bilan hamkorlikda Buxoro viloyati Kogon shahrida joylashgan xalqaro tadqiqotlarga tayyorgarlik koʻrishga yoʻnaltirilgan 9-sonli tayanch maktabida “Xalqaro tadqiqotlarga tayyorgarlik koʻrishda tayanch maktablarning oʻrni va ahamiyati” mavzusida seminar tashkil etildi.
Batafsil: https://tdi.uz/news/634/
Jizzaxda xalqaro tadqiqotlarga tayyorgarlik koʻrishda qayta tayyorlash va malaka oshirish muassasalarining oʻrni mavzusida seminar tashkil etildi
Tadbirda boshlangʻich sinf oʻquvchilarining matnni oʻqish va tushunish darajasini baholash (PIRLS), oʻquvchilarning matematika va tabiiy yoʻnalishdagi fanlardan oʻzlashtirish darajasini baholash (TIMSS), oʻquvchilarning savodxonligini baholash (PISA) xalqaro tadqiqotlariga tayyorgarlik koʻrishda qayta tayyorlash va malaka oshirish muassasalarining oʻrni va vazifalari xususida soʻz yuritildi.