🇺🇿🇺🇿🇺🇿"Yuksalish" harakati "Yer soati" aksiyasini qo‘llab-quvvatlaydi, siz-chi?
Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi tomonidan har yili “Yer soati” aksiyasi o‘tkaziladi.
Ushbu video orqali “Yer soati” - bu faqat chiroqlarni o‘chirish emas, tabiatga ongli munosabat sari qo‘yilgan muhim qadam ekanligini ko‘rsatamiz.
🇺🇿🇺🇿🇺🇿"Yuksalish" harakati bu yilgi “Bir million daraxt” aksiyasi doirasida ijtimoiy obyektlar hududiga e’tibor qaratdi. Loyiha "Avtomatlashtirilgan transport to‘lov tizimi оperatori" (ATTO) AJ va "Plum Technologies" AJ ko‘magida amalga oshirilmoqda.
Bugun Akademik Y. X. Turakulov nomidagi Endokrinologiya Respublika ixtisoslashtirilgan ilmiy-amaliy markazining Toshkent shahar filialida Harakat va hamkor kompaniyalar vakillari, shuningdek, faol fuqarolar tomonidan 77 tup daraxt ko‘chati ekildi. Ular orasida mevali daraxtlar, Qrim sosnasi va manzarali tutlar bo‘lib, nafaqat issiq kunlarda soya-salqinlik berishi, balki bemorlar kayfiyatiga ham ijobiy ta’sir ko‘rsatishi nazarda tutilgan.
🇺🇿🇺🇿🇺🇿Kecha, 26-mart kuni respublikamizning barcha hududlarida “Yuksalish” harakati va O‘zbekiston Notarial palatasi hamkorligida tashkil etilgan “Huquqiy maslahatlar kuni” aksiyasi ish boshladi.
Aksiya davomida notarial masalada savollarga ega bo‘lgan fuqarolarga bepul huquqiy konsultatsiyalar berish ko‘zda tutilgan.
Kechagi kun davomida 200dan ortiq fuqaroga mol-mulk oldi-sotdisi, vorislik huquqi, oilaviy munosabatlar va nikoh shartnomasi, ishonchnoma va arizalarni rasmiylashtirish, hadya, ijara, hujjat tarjimasini tasdiqlash, migratsiya, shuningdek, notarial sohaga doir bo‘lmagan turli masalalarda tushuntirishlar berildi hamda tegishli arizalar yozishda ko‘maklashildi.
Aksiya bugun ham davom etmoqda. Uning o‘tkazilish manzillari bilan havolada tanishishingiz mumkin.
🇺🇿🇺🇿🇺🇿 Aziz yurtdoshlar!
Muqaddas Ramazon Hayiti bilan barchangizni tabriklaymiz!
Yaxshi niyat bilan duoga qo‘l ochgan har bir insonning tilagi ijobat bo‘lsin!
Xonadoningizga tinchlik, fayz-baraka, sog‘lik tilaymiz. Qalb xotirjamligi va xayrli ishlarni amalga oshirish uchun kuch-quvvat sizni tark etmasin!
Ayyomingiz muborak bo‘lsin!