Forwarded from Olmaliq shahar hokimligi va olmaliqliklarga oid ma'lumotlar
#Аҳоли_саломатлиги_йўлида
📈 Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 11 майдаги ПҚ-3715-сонли "Аллергик касалликларни профилактика қилиш, уларга ташхис қўйиш ва даволашни тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги қарори ҳамда 2020 йил 11 майдаги 88-сонли баёнининг ижросини таъминлаш мақсадида Республика илмий-ихтисослашган аллергеология маркази томонидан тиббий сафарлар ташкил этилмоқда.
📌 Жумладан, куни кеча Олмалиқ шаҳрининг Кўп тармоқли марказий поликлиникасида Республика илмий-ихтисослашган аллергеология маркази томонидан аллергик касалликлари мавжуд бўлган беморларни ўрганиш ва тавсиялар бериш мақсадида бир гуруҳ аллерголог шифокорлар ташриф буюришди.
💊Ташриф мобайнида марказ аллергология бўлими ўриндош шифокор-аллергологи Шаҳло Ишмуҳамедова бошчилигида шаҳардаги аллергик касалликлари мавжуд бўлган беморлар қабул қилиниб, беморларга шифокорлар томонидан тиббий маслаҳат ва тавсиялар берилди.