GULXAN ATROFIDA MUSHOIRA VA KITOBXONLIK TADBIRI O‘TKAZILDI
Oltinsoy tumanidagi 6-sonli umumta’lim maktabida Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi Oltinsoy tuman bo‘linmasi va maktab jamoasi bilan hamkorlikda yoshlarni bo‘shvaqtini mazmunli tashkil etish va ular o‘rtasida kitobxonlikni oshirish maqsadida “Gulxan atrofida mushoira va kitobxonlik”  kechasi amalga oshirildi.
Ushbu tadbir davomida maktab kutubxonasida kechki vaqtda ham  yoshlar kitob mutoolasi bilan band ekanligiga guvoh bo‘lindi.
Yoshlar o‘rtasida kitobxonlikni oshirish maqsadida tuman Ma’naviyat va ma’rifat bo‘linmasi rahbari Rustam Yadigarov  tomonidan o‘quvchi va uyushmagan yoshlar bilan davra suhbati amalga oshirildi.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев оила аъзолари билан бирга Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидаги 59-референдум участкасига ташриф буюриб, референдумда овоз берди.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев вместе с членами семьи посетил 59-й участок референдума в Мирзо-Улугбекском районе города Ташкента и проголосовал на референдуме.