Иштихонда қўшнисининг 10 қоп майизини ўғирлаган ўспирин қўлга олинди
Самарқанд шаҳридаги секторлар раҳбарлари томонидан аҳоли бандлигини таъминлаш мақсадида амалий ишларга қўл урилди
Самарқанд вилояти ИИБ Патруль-пост хизмати ва Жамоат тартибини сақлаш бошқармаси ходимлари томонидан ёшлар учун қизиқарли саёҳат уюштирилди
Самарқанд вилояти ИИБ Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси ходимлари томонидан рейд тадбирлари ўтказилди
Диққат камера!
Самарқанд шаҳар Мирзо Улуғбек ва Спитаменшоҳ, Даҳбед ва Рудакий кўчалари чорраҳасида ҳамда Нарпай тумани ҳудудида 3.27 йўл белгиси таъсир зонасида тўхташ ва тўхтаб туриш қоидаларини бузган транспорт воситаларини аниқловчи “Паркон” дастури асосида ишловчи 6 та видеокузатув камераси ўрнатилган.
Самарқанд вилояти ИИБ ЙҲХБ
Самарқанд вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари полковник Рамазон Ашрапов томонидан жорий йилнинг 10 февраль куни Пастдарғом тумани ёшлари билан учрашув ўтказилди
Ўзига хулоса чиқармаган фуқаро яна қўлга тушди
2021 йил 6 февраль куни Пахтачи тумани "Амир Темур" маҳалласида яшовчи, 1965 й.т. муқаддам Жиноят кодекснинг 270 ва 276-моддалари билан судланган фуқаро Р.К.нинг яшаш хонадони холислар иштирокида тинтув қилинганида, яшаш уйини икки тарафлама деворларини орасидан оқ рангли, елим идиш ичида 4 дона рангсиз целлофан пакети ичига солинган яшил рангли, ўзига хос ўткир ҳидли, қуруқ ҳолдаги тахминан оғирлиги 400 грамм "марихуана" гиёҳвандлик моддаси топилиб, далилий ашё тариқасида олинди.
Мазкур ҳолат юзасидан Пахтачи тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Жиноят кодекснинг 25, 273-моддаси 5-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.
Самарқанд вилояти ИИБ Ахборот хизмати
Жомбой тумани ИИБ бошлиғи, 3-сектор раҳбари С.Шавманов ҳамда Самарқанд вилояти Халқ таълими бошкармаси масъул ходимлари тумандаги уй шароитида таълим оладиган ногиронлиги бўлган ўқувчиларнинг яшаш манзилларига бориб, ўқувчиларнинг уй шароитида таълим олиш жараёнлари билан яқиндан танишдилар.