Harbiylar bayramni yangi uyda nishonlaydi
O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganligining 31 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan Samarqand shahrining Qorasuv massivida bunyod etilgan ko‘p qavatli uylardan 90 ta xonadon Mudofaa vazirligi harbiy xizmatchilariga tantanali ravishda topshirildi.
Kanalimizga qoʻshiling
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев “Глобал Жануб овози” онлайн-саммити ялпи мажлисида нутқ сўзлади.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев выступил на пленарном заседании онлайн-саммита «Голос глобального Юга».
#Mirziyoyev #sammit #GlobalJanub #hamkorlik
“Milliy armiyamiz - Yangi Oʻzbekistonning mustahkam qalqonidir”
IIV Samarqand akademik litseyi "14-yanvar -Vatan himoyachilari kuni" bilan barcha yurt posbonlarini muborakbod etadi!
CHEGARACHILARGA YANGI UYLAR TOPSHIRILDI
14-yanvar - Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan Urgut tumanidagi Vatkan Qoʻzibek mahallasidagi 9224-sonli harbiy qismga qarashli 3 chegara qoʻriqlash boʻlinmasining harbiy xizmatchilari uchun yangi qurib bitkazilgan 32 xonadondan iborat toʻrt qavatli xizmat uyini topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.
Vazir oʻrinbosarining oʻrganish ishlari davom etmoqda
Ichki ishlar vazirining oʻrinbosari general-mayor B.Yu.Mirzarahimov joriy yilning 12-yanvar kuni Samarqand viloyatining Toyloq va Urgut tumanlaridagi umumtaʼlim maktablariga borib, ulardagi isitish tizimlarining ahvoli, oʻquvchilarga yaratilgan shart-sharoitlarni oʻrgandi.
Jumladan, vazir oʻrinbosari Toyloq tumani ““Charogʻbon” MFYda joylashgan 21-sonli hamda “Bogʻichinor” mahallasida joylashgan 22-sonli, shuningdek, Urgut tumanining “Kenagas” mahallasidagi 103-sonli umumtaʼlim maktablarida boʻlib, maktab maʼmuriyatining muammo va takliflarini tingladi.