Профессор-ўқитувчиларнинг фикр ва мулоҳазалари марказий нашрларда
🔹Янги Ўзбекистоннинг янги университети 4 ёшга тўлди” — Ш.ҚУДРАТХЎЖА, Ўзбекистон журналистика ва оммавий коммуникациялар университети ректори;
🔸Спорт — соғлом келажак, бахтли ҳаёт омили ва миллий сиёсат йўли бўлиб қолади” — М.БОЛТАБОЕВ, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университети ректори;
🔹Ностандарт тафаккур тарзи — Учиничи Ренессансга элтувчи инончли йўл” — А.ҒАНИЕВ, ҚарДУ Педагогика институти директори;
🔸Университет журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана: планы, цели и амбиции” — Н.МУРАТОВА, Проректор университет журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана;
🔹Дағал жунни қайта ишлаш. Юртимизда илк бор йўлга қўйилаётган ушбу лойиҳа самарадорлиги қандай?” — М.ЎРОЗОВ, Термиз муҳандислик технология институти проректори;
🔸Спорт мамлакатни дунёга танитади” — И.АҲМЕДОВ, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университети проректори;
🔹Имконият ва салоҳият етарли” — А.АЛИҚУЛОВ, Самарқанд давлат ветеринария медицинаси, чорвачилик ва биотехнологиялар университети кафедра мудири;
🔸Бозор иқтисодиёти алифбоси. Ўзбекистон биржаси қандай ривожланмоқда?” — Х.ХУДОЙҚУЛОВ, Тошкент давлат иқтисодиёт университети кафедра мудири;
🔹Маҳалла — халқнинг дардига дармон ва унинг куч-қудрати” — Э.ҚОДИРОВ, Тошкент давлат юридик университети профессори;
🔸Улуғвор қудрат жўшқинлиги ижтимоий тафаккур ва Учинчи Ренессанс унсурларида жиловланади” — А.МУХТОРОВ, Тошкент давлат иқтисодиёт университети профессори;
🔹Янги Ўзбекистонда олий таълим инсон капиталини тараққий эттириш ва кучли давлат қуриш кафолатидир” — Б.ТОҒАЕВ, А.УМАРОВ, Ўзбекистон миллий университети профессорлари;
🔸Мамлакатимизда гуруч тақчиллиги йўқ. Лекин бу хотиржамликка асос бўлмайди” — Б.ҲАСАНОВ, К.НУРМАНОВ, Тошкент давлат иқтисодиёт ҳамда Қорақалпоқ давлат университети профессор-ўқитувчилари;
🔹Тарихан муқаррар вазифа” — Р.ҚЎЧҚОР, Тошкент давлат юридик университети доценти;
🔸Шарқ алломаларининг ислом цивилизациясига қўшган ҳиссаси” — Б.ЖОВЛИЕВ, Ўзбекистон халқаро ислом академияси матбуот котиби.