Batafsil: 👉 https://mitc.uz/uz/news/view/4190
Forwarded from Sherzod Shermatov
AKT sohasida ish qidirayotgan barcha yoshlarni ertaga AKT ko‘rgazmasiga taklif etamiz, kompaniyalar stendlaridan tashqari alohida Mehnat Yarmarkasi stendiga kelib o‘zingizga qiziq bo'lgan vakansiyalarga hujjat topshirishingiz mumkin bo‘ladi. Ayniqsa chet tili va AKTni bilgan yoshlarga ish doim topiladi.
Samarqand shahrida o‘tkazilgan “StrategEast State and IT Eurasian” forumida AKT vaziri birinchi o‘rinbosari O. Pekos ishtirok etdi.
Yevroosiyo davlatlari axborot texnologiyalari “StrategEast State” forumi har yili o‘tkaziladigan asosiy tadbirlardan biri bo‘lib, unda Yevroosiyoda raqamli transformasiya masalalari va uni rivojlantirish uchun zarur qadamlar muhokama qilinadi.
Первый заместитель министра ИКТ О.Пекос принял участие в форуме «StrategEast State and IT Eurasian», прошедшем в Самарканде.
Форум государств Евразии по информационным технологиям «StrategEast State» — одно из главных мероприятий, проводимых каждый год, где обсуждаются вопросы необходимых этапов развития при цифровой трансформации в Евразии.
🕊 Telegram 🕊 Twitter 📱 Facebook 📱 Instagram 📺 Youtube
Joriy yilning 25-oktabr kuni navbatdagi “Frilanserlik - bu kelajak kasbi” mavzusida forum “Raqamli iqtisodiyot tadqiqotlari markazi” davlat muassasasi tomonidan Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Samarqand filialida tashkil etildi.
Forumga tashrif buyurganlarning soni 600 kishidan oshdi.
Tadbirda mamlakatimizning yetakchi Frilanserlari tomonidan qanday qilib frilanserlik platformalarida ro‘yxatdan o‘tish va birinchi buyurtmani olish bo‘yicha nazariy va amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi.
Qolaversa, Lerna kompaniyasining strategik rivojlanish direktori frilanser bo‘lish uchun ko‘nikmalarga ega bo‘lish to‘g‘risida boy tajribalarini yoshlar bilan baham ko‘rdilar.
Yakunda, an’anaga muvofiq qiziqarli o‘yin tashkil etilib, omadli talabalarga esdalik sovg‘alar topshirildi.
30 yildan ortiq Rossiya raislik qilgan Aloqa sohasidagi Hududiy Hamdo‘stlikka a’zo davlatlarning Aloqa ma’muriyatlari rahbarlarining kengashi raisi etib birinchi marotaba O‘zbekiston AKT vaziri saylandi
Aloqa sohasidagi Hududiy Hamdo‘stlikka a’zo davlatlarning Aloqa ma’muriyatlari rahbarlarining kengashining qo‘shma 58-majlisi va MDHga a’zo davlatlarning MDH huzuridagi Axborotlashtirish bo‘yicha Muvofiqlashtiruvchi kengashining 28-majlisi yakunlandi.
Unda ASHHga a’zo davlatlar ma’muriyatlari rahbarlari kengashining raisi etib O'zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov saylandi.
AKT vazirining ushbu kengash raisi etib saylanishi O‘zbekistonni mintaqaviy IT xabga aylantirish bo‘yicha vazifani amalga oshirish yo‘lidagi navbatdagi qadamdir.