📱 My.gov.uz portalida “Sodir bo‘lgan yong‘in to‘g‘risida ma’lumotnoma berish” xizmati ishga tushirildi.
💁🏻‍♂️ Xizmatdan foydalanish uchun 3 ta qadam:
My.gov.uz portalida roʻyxatdan oʻtish;
“Ma'lumotnomalar” boʻlimidan tegishli xizmatni tanlash;
Kerakli maʼlumotlarni toʻldirib, ariza yoʻllash kifoya.
Xizmatdan foydalanish mutlaqo bepul va qulay! Hech qanday byurokratik toʻsiqlar yoʻq!
Ma'lumotnoma 5 ish kunida taqdim etiladi.
Ushbu ma'lumotnoma sug'urta tashkilotlari yoki boshqa idoralar uchun mulkingizda sodir bo'lgan yong'in to'g'risida axborot beruvchi zaruriy hujjatdir.
❗️Hurmatli foydalanuvchilar!
📱 2024-yilning ilk kunlarida biz sizlarga mamnuniyat bilan my.gov.uz orqali (YIDXP) koʻrsatilayotgan xizmatlar soni 570 tadan oshganini maʼlum qilamiz.
💻 Maʼlumki, Raqamli hukumat loyihalarini boshqarish markazining asosiy maqsadi – yurtimizda biznes muhitini yaxshilash, byurokratik tartib-taomillarni qisqartirish va davlat boshqaruvi, iqtisodiyotning real sektori tarmoqlari hamda hududlarni raqamli transformatsiya qilishdan iboratdir.
Shuningdek, biz aholining talab va istaklarini inobatga olgan holda, ularga davlat xizmatlarini koʻrsatishda maksimal qulaylikni taʼminlashga intilamiz.
📈 Davlatimiz rahbarining “Raqamli xizmatlar qamrovi va sifatini oshirish hamda soha, tarmoq va hududlarni raqamli transformatsiya qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori doirasida 2023-yil yakunigacha Yagona portal orqali koʻrsatilayotgan xizmatlar sonini 570 taga yetkazish maqsad qilingan edi.
🆕 Bugun biz ushbu natijaga erishganimizni faxr bilan tilga olamiz. 2023-yil davomida Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalida 205 ta yangi xizmatlar joriy qilinib, jami xizmatlar soni 575 taga yetdi.
#mygov
❗️Уважаемые пользователи!
📱 В первые дни 2024 года мы рады сообщить вам, что количество услуг, оказываемых через my.gov.uz (ЕПИГУ), превысило 570.
💻 Известно, что основной целью Центра управления проектами цифрового правительства является улучшение бизнес-среды в нашей стране, сокращение бюрократических процедур и цифровая трансформация государственного управления, реального сектора экономики и регионов.
Также, учитывая запросы и пожелания населения, мы стремимся обеспечить им максимальное удобство в предоставлении государственных услуг.
📈В рамках постановления главы нашего государства «О мерах по расширению охвата и повышения качества цифровых услуг, а также цифровой трансформации сфер, отраслей и регионов» была поставлена цель до конца 2023 года увеличить количество оказываемых услуг на Едином портале до 570.
🆕 Сегодня мы с гордостью сообщаем, что достигли этого результата. За 2023 год на Едином портале интерактивных государственных услуг было внедрено 205 новых услуг, а общее количество услуг достигло 575.
🔥MUHIM YANGILIK
📄OAK tomonidan 29.12.2023-yilda “RAQAMLI IQTISODIYOT” ilmiy-elektron jurnali 08.00.00 – “Iqtisodiyot fanlari” tarmoqlari bo‘yicha tan olingan milliy ilmiy jurnallar sirasiga kiritildi.
📣Shuningdek, jurnalning 6-soni uchun qabul boshlangani va maqolalaringizni topshirishingiz mumkinligini eslatib o'tamiz.