O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi yangiliklari
Новости Министерства цифровых технологий
💻 Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti delegatsiyasi Koreya Respublikasining Yongnam universitetiga tashrif buyurdi
Tashrifi davomida TATU va Yongnam universiteti o‘rtasida “Information and Communication Engineering” va “Computer Engineering” yo‘nalishlarida qo’shma ta’lim dasturini yo‘lga qo‘yish bo’yicha hamkorlik shartnomasi imzolandi.
➡️ Kelgusida ushbu ta’lim dasturida o’qiydigan talabalar dastlabki 2 yilni TATUda va qolgan 2 yilni esa Koreyaning Yongnam universitetida davom ettiradilar. Qo’shma ta’lim dasturini tamomlagandan so’ng ularga ikkita xalqaro darajadagi diplom beriladi.
Mazkur qo’shma ta’lim dasturi 2023-yil oktabr oyidan boshlanishi kelishib olindi. Abituriyentlar uchun ta’lim dasturiga oid barcha ma’lumotlar (kirish imtixonlari, talab etiladigan xujjatlar) rasmiy veb saytlar va ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalar orqali e’lon qilinadi.
📄 Ma’lumot uchun: Yongnam universiteti Koreya Respublikasining yetakchi Oliy ta’lim muassasasi hisoblanadi. Xususan, Koreya universitetlari o‘rtasida 16-o‘rinda, xalqaro QS hamda THE reytinglarda esa TOP 800 o’rinda qayd etilgan.