📌 Telegram | Facebook | Instagram | Youtube | Threads | Twitter
Frilanserlikka endigina kirib kelayotganlar asosan yangi mijozlarni qidirishda muammolarga duch keladi.
Aynan shu muammoga yechim sifatida “Mutaxassis vaqti” loyihasi doirasida Yusuf Abdullayev video tarzda javob berdi.
Videoni frilanserlikka kirib kelayotgan do’stlaringizga yuborishni unutmang!
#mutaxassis_vaqti
✅ Tashrifi davomida TATU va Yongnam universiteti o‘rtasida “Information and Communication Engineering” va “Computer Engineering” yo‘nalishlarida qo’shma ta’lim dasturini yo‘lga qo‘yish bo’yicha hamkorlik shartnomasi imzolandi.
➡️ Kelgusida ushbu ta’lim dasturida o’qiydigan talabalar dastlabki 2 yilni TATUda va qolgan 2 yilni esa Koreyaning Yongnam universitetida davom ettiradilar. Qo’shma ta’lim dasturini tamomlagandan so’ng ularga ikkita xalqaro darajadagi diplom beriladi.
Mazkur qo’shma ta’lim dasturi 2023-yil oktabr oyidan boshlanishi kelishib olindi. Abituriyentlar uchun ta’lim dasturiga oid barcha ma’lumotlar (kirish imtixonlari, talab etiladigan xujjatlar) rasmiy veb saytlar va ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalar orqali e’lon qilinadi.
📄 Ma’lumot uchun: Yongnam universiteti Koreya Respublikasining yetakchi Oliy ta’lim muassasasi hisoblanadi. Xususan, Koreya universitetlari o‘rtasida 16-o‘rinda, xalqaro QS hamda THE reytinglarda esa TOP 800 o’rinda qayd etilgan.
#TATU
Hukumat qarori (376–son, 14.08.2023-y.) bilan Davlat oliy taʼlim muassasalarining talabalarini talabalar turar joyiga joylashtirish boʻyicha davlat xizmatlari koʻrsatishning maʼmuriy reglamenti tasdiqlandi.
✅ Qarorga koʻra:
🔹 davlat OTM talabalar turar joyiga joylashish faqat davlat xizmatlari markazlari va Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali (my.gov.uz) orqali elektron ariza berish yoʻli bilan amalga oshiriladi.