Иловадан фойдаланишни учун “App Store” ёки “Play Market”дан “Тоза Макон” иловасини юклаб олинг.
❗️Оммавий тартибсизликлар содир этиш мақсадида ўқувдан ўтганлик учун жавобгарлик белгиланди
Қонун билан Жиноят кодексининг 244-моддасига оммавий тартибсизликлар содир этиш мақсадида ўқувдан ўтганлик ҳамда ушбу фаолиятни молиялаштирганлик учун жавобгарликни белгиловчи ўзгартириш киритиш назарда тутилмоқда.
Қонунга кўра, шахснинг оммавий тартибсизликлар содир этиш мақсадида ўқувдан ўтиши, шу жумладан оммавий тартибсизликларни содир этиш билимини, амалий маҳоратини ва кўникмаларини эгаллаши, ўқув чоғида қурол-яроғ, портлатиш қурилмалари, портловчи, заҳарловчи, атрофдагилар учун хавф туғдирадиган бошқа моддалар ва буюмлар билан муомала қилиш усулларини ўрганиши -
БҲМнинг 300 бараваридан 600 бараваригача миқдорда жарима ёки 3 йилгача ахлоқ тузатиш ишлари ёхуд 5 йилдан 7 йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланиши белгиланди.
Шунингдек, ушбу жиноятни содир этган шахс, агар у ўқувдан ўтганлиги тўғрисида ҳокимият органларига ихтиёрий равишда хабар қилса, содир этилган жиноятни фош қилишга ёки бундай ўқувдан ўтган, ўқувни амалга оширган, ташкил этган ёхуд молиялаштирган бошқа шахсларни, шунингдек ўқув ўтказилган жойни аниқлашга фаол кўмаклашса ва агар унинг ҳаракатларида жиноятнинг бошқа таркиби мавжуд бўлмаса, жиноий жавобгарликдан озод қилиниши белгиланди.
Ўзбекистон – Қатар ҳамкорлиги: Наманганда янги касб-ҳунар маркази
Доҳа шаҳрида Прогрессив ислоҳотлар маркази ва Доҳа фан ва технология университети (ДФТУ) ўзаро англашув меморандумини имзолади. Ўзаро академик ҳамкорлик йўлга қўйилишини назарда тутган мазкур ҳужжатни имзолаш маросими мамлакатимизнинг Қатардаги элчихонаси кўмагида ташкил қилинди.
Томонлар биргаликда республикамизнинг аҳоли зич жойлашган шаҳарларидан бири – Наманганда Ўзбекистон – Қатар касбий маҳорат маркази очишни режалаштирган. Марказда машғулот ДФТУнинг илғор дастурлари ёрдамида инглиз тилида олиб борилади.
Битирувчилар Яқин Шарқ, Европа ва Америкада ишлаш имконини берадиган, халқаро миқёсда тан олинган сертификатга эга бўлади.
#Навоий_вилояти
📌Навоий вилояти ҳокимлиги Ахборот хизмати томонидан ташкил этилган матбуот анжумани таҳлилий-танқидий руҳда бўлиб ўтди.
3-Мис бойитиш фабрикасида дастлабки концентрат олинди
Жорий йилнинг 25 ва 29 март кунлари Олмалиқ кон-металлургия комбинатида тарихий воқеа рўй берди.
“Ёшлик I” кони маъданларини қайта ишлашга мўлжалланган 3-Мис бойитиш фабрикасининг йирик майдалаш цехида юклама билан синов жараёнлари ўтказилди.
Жорий йилнинг 3-4-5 апрель кунлари Самарқанд шаҳрининг айрим кўчаларида транспорт воситаларининг ҳаракати вақти-вақти билан чекланади
Бахмал тумани Мўғол қишлоғи 🇺🇿🇹🇯🇰🇬 Миллатлараро тотувлик ўзаро меҳр-оқибат ва бағикенглик азалий қадриятимиздир.