Тошкентда қиз 9 қаватли уйдан тушиб кетди
Тошкентда қиз 9 қаватли уйдан тушиб кетиб, вафот этган. Маълумотларга кўра, 13 ёшли қиз Ц-1 ҳудудида 9 қаватли уйдан тушиб кетган. Гувоҳларнинг айтишича, ҳодиса 18 март куни кечқурун содир бўлган. Ҳозирча расмий изоҳ берилмаган.
Хитойликлар роботга велосипед ҳайдашни ўргатишди
Хитойда Лингхи Х2 роботидан уй ишларида ёрдамчи, дўконларда сотувчи ва масофадан бошқариладиган аватар сифатида фойдаланишни режалаштиришмоқда. У одамлар қила оладиган яна бир қанча касб эгаларининг ишларини бажара олади.
Ушбу роботнинг ҳаракатлари сизга ёқдими? Фикрингизни изоҳларда ёзиб қолдиринг.
Ҳеч қачон ҳомиладор бўлолмайдиган Селена Гомез, обсессив синдром билан курашаётган ДиКаприо: Машҳурларнинг яширин нуқсонлари ҳақида билармидингиз?
Сиз таниган ва танимаган машҳур актёрлар: Милли Бобби Брауннинг – бир қулоғи кар, Леонардо ДиКаприо – обсессив синдром билан курашади, Жонни Депп – чап кўзи деярли кўрмайди.
Селена Гомес – лупас касаллигига чалинган ва эҳтимол ҳеч қачон ҳомиладор бўлолмаслиги мумкин, Том Круз – дислекция билан яшайди, Билли Айлиш – Туретт синдромига эга, Эминем – аутизм, аниғроғи Аспергер синдромига чалинган.
Ҳаммамиз таниган ўша Эмма Уотсон – диққат етишмовчилиги, яъни ADHD ташхисига эга. Уилл Смит ҳам ADHD билан курашади. Сильвестр Сталлон эса юзининг чап тарафида фалажлик бор.
Бироқ шунга қарамай, уларнинг ҳаммаси фаолиятларида улкан чўққиларга эришган.
⚡️Олмазорда дарахтлар кесиб ташланган: Аҳоли Бош вазир ва Тошкент ҳокимига мурожаат билан чиқди
Effect.uzʼга навбатдаги мурожаат Олмазор тумани, Шифокорлар шаҳарчаси, Г-30 массив «Хислат» МФЙдаги кўп қаватли уйларда яшовчи фуқаролар томонидан келиб тушди.
Мурожаатга кўра ушбу ҳудудга туташ бўлган Тошкент тиббиёт академияси ётоқхонаси олдидаги ер майдони аукцион орқали сотувга чиқарилган.
Аукцион ғолиб бўлган тадбиркор эса ушбу ҳудудда 5 қаватли бино қурмоқчи, дарахтларнинг кесилишига қарши бўлган аҳоли эса Бош вазир Абдулла Арипов ва Тошкент шаҳар ҳокими Шавкат Умурзоқовдан амалий ёрдам кутмоқда.
Effect.uz мухбири Диёрбек Бозорбоев ҳолатни ўрганиш мақсадида журналистик суриштирув ўтказди.
Бир ойда қанча пул сарфлайсиз?
Ўзбекистонда киши бошига бир ойлик минимал истеъмол харажатлари 669 минг сўм этиб белгиланди.
Effect.uz мухбири Гули Холмуротова фуқаролар орасида уларнинг фикрини билиш учун сўровнома ўтказди. Видео давомида уларнинг фикрлари билан танишишингиз мумкин.
Сизчи, бир ойда ўз эҳтиёжларингиз учун қанча пул сарфлайсиз? Фикрларингизни изоҳларда ёзиб қолдиринг.