Президент Бектемир тумани Ийкота маҳалласидаги янгиланишлар ҳамда яқинда фойдаланишга топширилган мактаб билан танишди
Тошкентда қиз 9 қаватли уйдан тушиб кетди
Тошкентда қиз 9 қаватли уйдан тушиб кетиб, вафот этган. Маълумотларга кўра, 13 ёшли қиз Ц-1 ҳудудида 9 қаватли уйдан тушиб кетган. Гувоҳларнинг айтишича, ҳодиса 18 март куни кечқурун содир бўлган. Ҳозирча расмий изоҳ берилмаган.
Хитойликлар роботга велосипед ҳайдашни ўргатишди
Хитойда Лингхи Х2 роботидан уй ишларида ёрдамчи, дўконларда сотувчи ва масофадан бошқариладиган аватар сифатида фойдаланишни режалаштиришмоқда. У одамлар қила оладиган яна бир қанча касб эгаларининг ишларини бажара олади.
Ушбу роботнинг ҳаракатлари сизга ёқдими? Фикрингизни изоҳларда ёзиб қолдиринг.
Ҳеч қачон ҳомиладор бўлолмайдиган Селена Гомез, обсессив синдром билан курашаётган ДиКаприо: Машҳурларнинг яширин нуқсонлари ҳақида билармидингиз?
Сиз таниган ва танимаган машҳур актёрлар: Милли Бобби Брауннинг – бир қулоғи кар, Леонардо ДиКаприо – обсессив синдром билан курашади, Жонни Депп – чап кўзи деярли кўрмайди.
Селена Гомес – лупас касаллигига чалинган ва эҳтимол ҳеч қачон ҳомиладор бўлолмаслиги мумкин, Том Круз – дислекция билан яшайди, Билли Айлиш – Туретт синдромига эга, Эминем – аутизм, аниғроғи Аспергер синдромига чалинган.
Ҳаммамиз таниган ўша Эмма Уотсон – диққат етишмовчилиги, яъни ADHD ташхисига эга. Уилл Смит ҳам ADHD билан курашади. Сильвестр Сталлон эса юзининг чап тарафида фалажлик бор.
Бироқ шунга қарамай, уларнинг ҳаммаси фаолиятларида улкан чўққиларга эришган.