АҚШда яна бир самолёт ҳалокатга учради
Кичик тиббий транспорт самолёти Филаделфия шимоли-шарқида бир нечта бинолар устига қулаб тушди. Уйлар ва транспорт воситалари ёниб кетди ва ердаги одамлар ҳам жароҳат олган. Бу ҳақда BBC нашри хабар берди.
Хабарга кўра, самолёт 31 январь куни кечқурун Мексиканинг Тихуана шаҳрига қайтаётган бўлган. Самолётда жами 6 киши (Мексика фуқаролари) : оғир касалликдан даволаниб қайтаётган бир қизалоқ, унинг онаси, учувчи, иккинчи учувчи, шифокор ва фельдшер ҳамроҳлик қилган.
Шаҳар расмийлари ҳалок бўлганлар сони аниқ эмаслигини маълум қилди ҳамда ҳалокатнинг келиб чиқиш сабаби ҳам хабарда очиқланмаган.
АҚШ FAA ва Миллий Транспорт хавфсизлиги кенгаши (NTCB) тергов олиб бораётгани айтилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ АҚШнинг Вашингтон штатида 64 йўловчиси бор самолёт ва ҳарбий вертолёт тўқнашиб кетиб, сувга қулагани ҳақида хабар берган эдик. Унга қўшимча равишда, қурбонлар орасида АҚШ ва Россиянинг энг яхши фигурали учувчилари, ёш учувчи, стюардессалар ва бир адвокат бўлгани ҳақида хабар берилди.