Сурхондарё вилояти ҳокими Улуғбек Қосимовнинг ўринбосарлари ва шаҳар-туман ҳокимларини 661 млн сўм билан мукофотлаш тўғрисидаги фармойиши бекор қилинди. Бу ҳақида вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати расмий муносабат берди.
Унда айтилишича, фармойиш жамоатчилик эътирозларига сабаб бўлгани учун бекор қилинган.
"Ижтимоий тармоқлар орқали Сурхондарё вилояти ҳокимининг ўринбосарлари ҳамда шаҳар ва туманлар ҳокимларини рағбатлантириш тўғрисида қабул қилинган 2025 йил 20 январдаги 12-8-0-Ф/25-сонли фармойиши юзасидан турли постлар эълон қилинди.
Мазкур фармойиш қайта кўриб чиқилиб, бекор қилинган. Маблағлар "Камбағалликдан фаровонлик сари" дастурига йўналтирилиши белгиланмоқда",
«Мавсум бошиданоқ биз Чики ва унинг жамоаси билан барча позициялардаги истиқболли ўйинчиларни муҳокама қилиш учун учрашув ўтказдик. Улар Ҳусанов ҳақида гапиришди. Стонес, Аке, Рубен Диаш ва Аканжи билан боғлиқ вазиятни кўриб чиқиб, трансфер бозоридан фойдаланишимиз кераклигига қарор қилдик.
- дейди Гвардиола.
Ўзбекистонда 70 дан ортиқ аттракционлар қўлбола экани аниқланди
Ўзбекистондаги 70 дан ортиқ парк аттракционлари қўлбола экани – ишлаб чиқарувчи корхона паспорти ва биркаси бўлмагани аниқланди. Бу ҳақда кеча, 25 январь куни АОКАда ўтказилган брифингда Саноат, радиация ва ядро хавфсизлиги қўмитаси маълум қилди.
Қайд этилишича, ўтказилган тадбирлар доирасида саноат, радиация ва ядро хавфсизлигига оид меъёрий ҳужжатлар талаблари бузилганлиги аниқланиб, қоидабузарликларни бартараф этиш бўйича 1 843 та тавсиявий маълумотномалар расмийлаштирилган.
Республика ҳудудида жойлашган 148 та маданият ва истироҳат боғларида ўрнатилган жами 2 120 та аттракционлар ўрганиб чиқилган бўлиб, шундан қўлбола (ишлаб чиқарувчи корхона паспорти ва биркаси бўлмаган) аттракционлар 74 тани, носоз, ишлашга яроқсиз ҳолатда бўлган ҳамда фаолияти тўхтатилган аттракционлар 228 тани, шу кунга қадар рўйхатга олинган аттракционлар 1 100 тани ташкил этиши аниқланган.
Мажбурий ижро бюроси кластерга адвокат»лик қиляпти: Ёхуд прокуратура ва МИБнинг ўхшамаган сценарийси…
Effect.uz аввалроқ Ўрта Чирчиқ тумани МИБ иш юритувида бўлган ижро харакатига доир журналистик суриштирув эълон қилган эди.
Суриштирув натижасида ижро ҳаракати жорий йилнинг 15 январь кунига тайинланган эди. Аммо ижро ҳаракати Ўрта Чирчиқ маъсулларининг ОАВдан яширган маълумоти сабаб яна тўхтатилган.
Хуллас, 2024 йил 1 март санасида «REAL AGRO COTTON» ҳамда «PAXTAKOR SIFAT YOG’» МЧЖ ўртасида 12.000 тонна техник чигит ва 1200 тонна пахта толаси етказиб бериш бўйича Товар хом ашё биржаси орқали шартнома тузилган. Шартнома бўйича 43 миллиард маблағ ўтказиб берилган.
Бироқ «REAL AGRO COTTON» ушбу шартнома бўйича мажбуриятини бажармаган. Низо суд тартибида хал этилиб, МЧЖ томонидан давогар «PAXTAKOR SIFAT YOG» фойдасига, шартномада кўрсатилган маҳсулот етказиб бериш мажбурияти юклатилган.
Бугунги кунда иш Ўрта Чирчиқ МИБ юритувида бўлиб, ижро иши тайинланиб тўхтатилгани бизга номаълум? Ижрони тўхтатишга келтирилган асослар қанчалик қонуний, ёки бу жараёнда «катталар»нинг аралашуви борми?