degani, Sirdaryoning eski o‘zani.
📖"O‘ZBEKISTON JOY NOMLARINING IZOHLI LUG‘ATI" dan
🔰Navbatdagi g‘oliblarga kitoblar to‘plami topshirildi.
🔰Vazirlar Mahkamasi huzuridagi O‘zbek tilini rivojlantirish jamg‘armasi hamda “Oriat Dona” radiokanali bilan hamkorlikda tashkillashtirilgan “TAVAKKAL” loyihasi haftaning har dushanba kuni 8:00 dan 9:00 gacha efirga uzatilmoqda.
🔰Ushbu loyihada siz ham ishtirok eting hamda Davlat tili bo‘yicha bilimlaringizni sinab, sovg‘alarni qo‘lga kiriting!
MILLIY QADRIYATLARIMIZ GULTOJI...
Bugun, 25-oktabr kuni “Hududi y elektr tarmoqlari” AJda o‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganining 34 yilligi hamda “O‘zbek tili bayrami kuni”ga bag‘ishlangan ijodiy uchrashuv o‘tkazildi.
“Hududiy elektr tarmoqlari” AJ Boshqaruv raisining birinchi o‘ribosari A. G‘aybullayev tadbirni kirish so‘zi bilan ochar ekan, barcha yig‘ilganlarni yurtimiz bo‘ylab keng nishonlangan bayram bilan tabriklab, millatning ruhi hisoblangan ona tilimizni avaylab-asrash, o‘zbek tili qadr-qimmatini yuksaltirish, uning sofligini saqlash, ravnaqi va istiqboli haqida qayg‘urish barcha qatori, energetiklarimizning ham oldida turgan ulkan burch va mas’uliyat ekanligiga to‘xtalib o‘tdi.