#Qadring_baland_bõlsin_ona_tilim
❇️QADRING BALAND BO'LSIN, ONA TILIM!
🔹Til buyuk ne’matdir, har bir millat o‘z tilini e’zozlasa, qadrlasa, taraqqiyoti uchun jon kuydirsa, u til go‘zal, betakror va buyuk bo‘lib qolaveradi! Har bir xalq aziz va muqaddas bo‘lgan o‘z tilini asrash, rivojlantirish, jozibasini to‘la namoyon etish uchun harakat qiladi, chunki unda xalq tarixi, milliy qadriyatlari, madaniyati ifodalanadi.
🔹21-oktyabr - o‘zbek tiliga Davlat tili maqomi berilganligining 35 yilligi munosabati bilan Kogon shahridagi 3-umumta’lim maktabida "Qadring baland bo‘lsin,ona tilim!" mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
🔹Tadbirda tilimiz jozibadorligini ifodalovchi she’r va qo‘shiqlar ijro etildi, ta’sirchan sahna ko‘rinishlari namoyish etildi.
✅Buxoro viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi kanallariga a’zo bo‘ling:👇
❇️21-oktyabr - O‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 35 yilligi nunosabati bilan Qorako'l tumanidagi 5-maktab o‘quvchilari tomonidan tayyorlangan videorolik
🔹E’tirof etish joizki, ushbu maktab o‘quvchilari kuni kecha Buxoro viloyati hokimligi, Ma’naviyat va ma’rifat markazi viloyat bo‘limi hamkorligida o‘tkazilgan “O‘zbek tili –mehr tili” tanlovida g‘oliblikni qo‘lga kiritishdi.