🔔 Vobkent tumanidagi 29-umumta’lim maktabida ham "So‘nggi qo‘ng‘iroq" bayram tadbirlari bo‘lib o‘tdi.
🎗Unda tuman hokimi Farxod Umarov ishtirok etib, maktab bitiruvchilariga Prezident tabrigini o'qib eshittirdi.
#Peshku_tumani
🔔 Peshku tumanidagi 9-sonli ixtisoslashtirilgan davlat umumta'lim maktabida o‘tkazilgan “So‘nggi qo‘ng‘iroq” tadbirida Peshku tumani hokimi Vahob Qahhorov ishtirok etib, maktab bitiruvchilariga mustaqil hayotga ilk qadamlarini boshlayotganlari va bugungi tadbir bilan samimiy tabrikladi.
💥“So‘ngi qo‘ng‘iroq” bayram tadbirida tuman hokimi tomonidan tadbir ishtirokchilariga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tabrigini shaxsan o‘qib eshittirilishi, o‘quvchilarga, xususan maktab bitiruvchilariga o‘zgacha zavq bag‘ishladi.
Tadbir o‘quvchilar tomonidan tayyorlangan badiiy chiqishlar bilan ko‘tarinki ruhda davom etib, nihoyat so‘ngi qo‘ng‘iroq baralla chalinib, 2023-2024 o‘quv yilining bitiruvchilariga oq yo‘l tilandi.
Maktab bitiruvchilariga Prezident tabrigi yetkazildi.
Bugun, 25-may kuni viloyatimizdagi mavjud 548 ta umumtaʼlim maktablarida ham “So‘nggi qo‘ng‘iroq” tadbirlari o‘tkazildi. Buxoro viloyati xokimining o‘rinbosari Mirali Xamrayev Buxoro shahridagi o‘zi tahsil olgan 17-umumtaʼlim maktabida tashkil etilgan ana shunday tadbirda qatnashdi.
🎊Buxoro tumanidagi 20-umumta'lim maktabiga Buxoro davlat tibbiyot instituti rektori Shuhrat Teshayev tashrif buyurdi. Ta'kidlash joizki aynan shu maktabi rektorni o'zi ham tahsil olgan. O'z nutqida bitiruvchilarni tabriklab, rektor stipendiyasi sovrindorlariga pul mukofotlari hamda kitoblar to'plamini taqdim etdi.
🎉Tadbirda yil davomida a’lo baholarga o‘qib, eng yuqori reyting ko‘rsatkichlariga erishgan iqtidorli bitiruvchilar taqdirlandi.