XATLOV JARAYONLARI DAVOM ETMOQDA
🗓 Xabaringiz bor, 2024-yilning 8-noyabridan “Oʻzboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalariga hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarga boʻlgan huquqlarni eʼtirof etish toʻgʻrisida”gi Qonun kuchga kirdi.
⭐️ Kadastr agentligi tomonidan tasdiqlangan reja-jadval asosida Buxoro viloyatining tuman, shaharlarida ham xatlov ishlari olib borilmoqda.
💠 Jumladan, Qorako‘l tuman filiali xodimlari ham xatlov jarayonlarini reja-jadval asosida tumanning "Tayqir" MFY hududida olib borishmoqda.
#Kadastr #Buxoro #Xatlov
O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalarini hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarni bosqichma-bosqich xatlovdan o‘tkazishning Kogon shahri hududi uchun reja-jadvali
O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalarini hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarni bosqichma-bosqich xatlovdan o‘tkazishning Jondor tumani hududi uchun reja-jadvali
O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalarini hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarni bosqichma-bosqich xatlovdan o‘tkazishning Buxoro tumani hududi uchun reja-jadvali