Пресс-конференция пройдёт с участием представителей Государственного таможенного комитета и специалистов по оказанию услуг в рамках системы «Единое окно».
71 244 24 09〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
71 244 24 09January 13, 2020
Бугун, 14 январь соат 15:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида “Атроф муҳит ифлосланиши мониторингини янада такомиллаштириш” мавзусида матбуот анжумани бўлиб ўтади.
🔰 Тадбирда Тошкент шаҳри ва чекка жойларда олиб борилаётган ободонлаштириш чора-тадбирлари, аҳолида экомаданиятни шакллантириш ва атроф-муҳит ифлосланишини бартараф этишдаги муаммолар муҳокама қилади.
✔️ Матбуот анжуманида Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси раҳбарияти ва мутасадди ходимлари иштирок этади.
Сегодня, 14 января, в 15:00, в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция на тему «Дальнейшее совершенствование мониторинга загрязнения окружающей среды».
🔰 На конференции будут обсуждены такие вопросы, как благоустройство г. Ташкента и пригорода, а также проблемы, связанные с формированием экокультуры населения и устранением загрязнения окружающей среды.
✔️ В мероприятии примут участие руководители и должностные лица Государственного комитета по экологии и охране окружающей среды.
71 244 24 09January 14, 2020
🇺🇿 Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги 14 январь — Ватан ҳимоячилари куни билан мудофаа, Қуролли Кучлар хизматчилари, барча ҳарбийлар, тинчлик посбонларини самимий қутлайди ҳамда шарафли бурчларини адо этишларида куч ва матонат тилайди!
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
🇺🇿 Агентство информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан искренне поздравляет всех военнослужащих, представителей вооруженных сил и обороны с 14 января — Днем защитников Отечества и желает сил, мужества и упорства в выполнении благородного и почетного долга!
January 14, 2020
«Энди тадбиркор ўз идорасидан чиқмай туриб, экспорт-импорт операциялари учун зарурий ҳужжатларни расмийлаштириши мумкин» — Давлат божхона қўмитаси
Бугун, 15 январь соат 15:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида "Ўзбекистонга оид хориждаги маданий бойликлар – меросимизнинг ажралмас қисми" мавзусида матбуот анжумани бўлиб ўтади.
🔰 Тадбирда хорижий мамлакатларда сақланаётган Ўзбекистон тарихини акс эттирувчи ноёб миллий-маданий меросларимиз ҳақида маълумот берилади ва мавзуга оид муҳим масалалар муҳокама қилинади.
🌀 Анжуманда Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Ўзбекистонга оид хориждаги маданий бойликларни тадқиқ этиш маркази мутасаддилари иштирок этишади.
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Сегодня, 15 января, в 15:00, в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция на тему «Культурные ценности за рубежом — неотъемлемая часть нашего наследия».
🔰 На мероприятии будет представлена информация об уникальном национально-культурном наследии Узбекистана, отражающем историю, и его культурных ценностях, находящихся в других странах, а также обсуждены вопросы, связанные с данной темой.
🌀 В конференции примут участие сотрудники Центра исследований культурных ценностей Узбекистана, находящихся за рубежом, при Кабинете Министров Республики Узбекистан.