Хусусий бандлик агентликлари томонидан фуқароларни хорижга ишга жалб қилиш масалалари
● Иштирок этади: Бандлик ва меҳнат муносабатлари, Ички ишлар вазирликлари, Бош прокуратура ва бошқа мутасадди ташкилотлар
Агентликда Жаҳон банки вакиллари билан учрашув ўтказилди. Учрашувда ўзаро ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Қайд этилганидек, бугунги кунда иқтисодий соҳада олиб борилаётган кенг кўламли ислоҳотларни фуқароларга содда ва тушунарли усулда етказиш, бунда замонавий коммуникация воситаларидан самарали фойдаланиш, давлат маблағларининг очиқ ва шаффоф сарфланиши юзасидан тўлиқ тушунчалар бериш энг муҳим ва долзарб масалалардан бири ҳисобланади.
Бу борада давлат идоралари ва ташкилотларнинг ахборот хизматларининг ўрни ва роли беқиёс. Шу боис матбуот котибларининг малакасини ошириш, уларнинг иқтисодий билимларини мустаҳкамлаш муҳим аҳамиятга эга. Учрашувда мазкур йўналишда ўзаро тажриба алмашиш, ҳамкорликда семинар ва тренинглар ташкил этиш юзасидан фикрлашилди, ўзаро муносабатлардаги устувор йўналишлар белгиланди, таклиф ва мулоҳазалар билдирилди.
17 ноября. Среда. Итог дня АИМК
📢 20 ноября на стадионе «Пахтакор» пройдут заключительные мероприятия проекта «Save Aral»
Об этом сообщено на брифинге в АИМК при участии Генерального секретаря Федерации Легкой Атлетики Узбекистана Камолиддина Рузимухамедова:
Какова цель марафона? Кто может принимать участие в нем? Куда можно подать заявку на регистрацию?
✔️Подробно / 📸 Фото
На основании каких требований, согласно новому законодательству, действуют частные Агентства занятости?
В АИМК состоялась пресс-конференция на тему «Вопросы привлечения граждан за рубеж частными Агентствами занятости» при участии должностных лиц Министерства занятости и трудовых отношений, Министерства Внутренних Дел, Генеральной прокуратуры и других ответственных организаций.
Отмечается, что запрещено взимать плату за услуги с лиц, ищущих работу за пределами Республики Узбекистан. Оплата этих услуг производится иностранным работодателем.
✔️ Подробно / 📸 Фото
📢 18 ноябрь, пайшанба куни ўтказилиши режалаштирилган тадбирлар:
Мавзу: “Норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар ва уларнинг лойиҳаларини коррупцияга қарши экспертизадан ўтказишни янада такомиллаштириш чора тадбирлари тўғрисида”ги Президент қарори мазмун-моҳияти ва аҳамияти