тарқалган, Шаҳрихон туманида содир бўлган ЙТҲ юзасидан маълумот
⚡️Жорий йилнинг 3 ноябрь куни соат 14:05 ларда Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани, "Ахмадбек" қишлоғи ҳудудидан ўтувчи автомобиль йўлида ҳайдовчи, 1998 йилда туғилган А.М. "Matiz" русумли автомобилни бошқараётиб, қарама-қарши йўналишга чиқиб кетиши натижасида, ҳайдовчи, 1979 йилда туғилган М.А. бошқарувида бўлган "Labo" русумли автомобиль билан тўқнашган.
🔹ЙТҲ натижасида "Labo" ҳайдовчиси М.А. тан жароҳатлари билан шифохонага ётқизилган ҳамда ушбу автомобиль йўловчисига биринчи тез тиббий ёрдам кўрсатилган.
❗️Мазкур ЙТҲ юзасидан Шаҳрихон тумани ИИБ ЙҲХБ ходимлари томонидан суриштирув ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Yo‘l harakati qoidalariga barchamiz birdek amal qilaylik!
Andijonda o’tkazilayotgan tarkibida giyohvandlik vositalari, psixotrop moddalar bo‘lgan va kuchli taʼsir etuvchi preparatlarning noqonuniy aylanishiga qarshi kurashish tezkor-profilaktik tadbiri tafsilotlari
Andijon viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi hamda uning quyi tizimlari tergovchilari tomonidan maktab o‘quvchilarining nazoratini yanada kuchaytirish maqsadida ularning ota-onalari bilan ochiq muloqot tarzidagi uchrashuvlar o‘tkazilmoqda
Президент Шавкат Мирзиёев инвестиция лойиҳаларининг самарадорлигини ошириш масалалари бўйича йиғилиш ўтказди.
Янги лойиҳаларни ўз вақтида бажариш ва аввал ишга тушганларини тўлиқ қувватга чиқариш бўйича топшириқлар берилди.
Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлигига йил якунига қадар 139 та йирик ва 3 мингта ҳудудий лойиҳаларни ишга тушириш вазифаси қўйилди.
Хорижий инвестиция ва экспорт ҳажмини оширишда чет давлатлардаги элчилар фаолияти муҳимлиги таъкидланди.
Президент Шавкат Мирзиёев провел совещание по вопросам повышения эффективности инвестиционных проектов.
Даны поручения касательно своевременной реализации новых проектов и выведения на полную мощность уже запущенных.
Перед Министерством инвестиций и внешней торговли поставлена задача запустить до конца года 139 крупных и 3 тысячи региональных проектов.
Указано на важную роль послов нашей страны в увеличении объема иностранных инвестиций и экспорта.
#Mirziyoyev #yigilish #iqtisodiyot #investitsiyalar
Shahrixon tumanida Andijon viloyati IIB rahbariyati tomonidan jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari yuzasidan sayyor qabul o‘tkazildi