Talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi
Andijon viloyati IIB JXX Huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi tomonidan Andijon davlat chet tilari institutida tashkil etilgan uchrashuvda talabalarning huquqiy savodxonligini oshirish, ularni jinoyatchilik va huquqbuzarliklardan himoya qilish masalalari muhokama qilindi.
Muloqot davomida yoshlarning taklif va muammolari tinglanib, ularning huquqiy madaniyatini oshirishga qaratilgan turli loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha takliflar bildirildi.
Bunday tadbirlar yoshlar o‘rtasida qonunbuzarliklarning oldini olish, huquqiy ong va madaniyatni yuksaltirishga xizmat qiladi.
Минтақамизни дўстлик, аҳиллик ва яхши қўшничилик маконига айлантириш йўлидаги тарихий қадам.
Исторический шаг на пути превращения нашего региона в пространство дружбы, согласия и добрососедства.
#ogohlikka_chaqiramiz
Firibgarlik jinoyatini sodir etish — 10 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanishi mumkin!
Фирибгарлик жиноятини содир этиш — 10 йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланиши мумкин!
3-4 апрель кунлари Самарқанд шаҳрида "Марказий Осиё - Европа Иттифоқи" биринчи саммити бўлиб ўтади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раислигида ўтадиган саммит ишида Европа кенгаши Президенти Антониу Кошта, Европа комиссияси Президенти Урсула фон дер Ляйен, Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев, Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаров, Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмон ва Туркманистон Президенти Сердар Бердимуҳамедов иштирок этади.
3-4 апреля в городе Самарканде состоятся мероприятия первого саммита «Центральная Азия – Европейский Союз».
В работе саммита, который пройдет под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, примут участие Президент Европейского совета Антониу Кошта, Президент Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен, Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев, Президент Кыргызской Республики Садыр Жапаров, Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон и Президент Туркменистана Сердар Бердымухамедов.
#Mirziyoyev #sammit #MarkaziyOsiyo #YevropaIttifoqi
Faxriylar salomatligi doimiy e’tiborda!
Ichki ishlar organlarida uzoq yillar fidoyilik bilan xizmat qilgan faxriy xodimlar har doim yuksak ehtiromga loyiq. Ularning hayot tajribasi va vatanga sadoqati yosh avlod uchun ibrat maktabidir. Shu bois, Andijon viloyati IIB tomonidan ularning salomatligini muhofaza qilish va munosib tibbiy xizmat ko‘rsatishga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Xususan, Andijon viloyati IIB Ma’naviy-ma’rifiy ishlar va kadrlar bilan ta’minlash xizmati, Faxriylar kengashi a’zolari hamda viloyat IIB Tibbiyot bo‘limi xodimlari bilan birgalikda ichki ishlar organlarining faxriy xodimlarning xolidan xabar olinib, ularga zaruriy tibbiy xizmatlar ko‘rsatildi.
Amalga oshirilayotgan bu kabi e’tibor va e’zozdan faxriylarimiz mamnun bo‘lmoqdalar.