📲 Telegram kanalimiz: https://t.iss.one/xtptma
📲fecebook kanalimiz: https://facebook.com/groups/1420114498478447/
#Prokuror_va_yoshlar_uchrashuvi
✅Navoiy shahar 1-son ixtisoslashtirilgan maktab-internatida viloyat prokurori Axmedov Baxtiyor Basimovich bitiruvchilar bilan uchrashuv oʻtkazdi.
✴️Suhbat davomida yaratilayotgan imkoniyatlardan samarali, unumli foydalana bilish, o‘z kelajagini ta’milash, egallagan bilimlarini ijobiy maqsadlarga yo‘naltirib, O‘zbekistonning ertasi uchun foydasi tegadigan inson bo‘lishdek sharafga egalik qilish uchun yoshlardan bor imkoniyatlarini ishga solish kerakligi tushuntirildi.
✳️Maktab o’quvchilarining fikr va takliflari eshitildi. O‘quvchilarning o‘z oldilariga qo‘ygan maqsadlari, ezgu orzulari, vatanga sodiq farzand bo‘lish, uning tinchligi, xavfsizligi, himoyasi uchun mas’uliyatni his qila bilishlari sodda-samimiy, beg‘ubor tilda aytilishi yig‘ilganlarda hayajon, faxr tuyg‘ularini uyg‘otdi.
❇️ Uchrashuv yakunida oʻquvchilar viloyat prokurori Baxtiyor Basimovich tomonidan samimiy tilaklar bilan birga esdalik sovgʻalari topshirildi.