Представлены планы по строительству жилья и дорог, улучшению электро- и водоснабжения, ремонту школ и детских садов.
#Mirziyoyev #safar #Fargona #yigilish
▫️2022 йил 13 май куни Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлигида Европа Иттифоқининг Ўзбекистон Республикасидаги делегацияси раҳбари Шарлотт Адриан билан учрашув бўлиб ўтди.
Музокаралар чоғида Ўзбекистон ва ЕИ ўртасидаги кўп қиррали савдо-иқтисодий, инвестициявий, молия-техникавий ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
▫️13 мая 2022 г. в Министерстве инвестиций и внешней торговли состоялась встреча с главой Делегации Европейского Союза в Республике Узбекистан Шарлотт Адриан.
В ходе переговоров обсуждены вопросы многопланового торгово-экономического, инвестиционного и финансово-технического сотрудничества между Узбекистаном и ЕС.
◽️Facebook ◽️ Instagram ◽️ Twitter
▫️Жорий йилнинг 16 май куни Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги раҳбарияти вакиллари – Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари - инвестициялар ва ташқи савдо вазири С.Умурзаков, вазир ўринбосарлари Л.Кудратов ва Ш.Вафаев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Халифа бин Зоид Ол Наҳаённинг вафоти муносабати билан таъзия изҳор этиш мақсадида Бирлашган Араб Амирликларининг Ўзбекистон Республикасидаги элчихонасига ташриф буюрди.
▫️16 мая текущего года руководство Министерства инвестиций и внешней торговли в лице заместителя Премьер-министра – министра инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан С.Умурзакова, заместителей министра Л.Кудратова и Ш.Вафаева посетило посольство Объединённых Арабских Эмиратов в Республике Узбекистан, с целью выражения соболезнования в связи с кончиной Президента Объединенных Арабских Эмиратов Шейха Халифы бен Заида Аль Нахайяна.
▫️Жорий йилнинг 17 май куни Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари - инвестициялар ва ташқи савдо вазири Сардор Умурзаков Исроил давлати туризм вазири, Ўзбекистон ва Исроил ўртасидаги Ҳукуматлараро комиссия ҳамраиси Йоэл Развозов бошчилигидаги делегацияни қабул қилди. Учрашувда икки мамлакат ташқи ишлар идоралари ва дипломатик ваколатхоналари раҳбарлари ҳам иштирок этди.
▫️17 мая текущего года заместитель Премьер-министра – министр инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан Сардор Умурзаков принял делегацию Государства Израиль во главе с министром туризма, сопредседателем Межправительственной комиссии между Узбекистаном и Израилем Йоэлем Развозовым. Во встрече также приняли участие руководители внешнеполитических ведомств и дипломатических миссий двух стран.
Товар-хомашё биржасида савдоларни ва унда маҳаллий корхоналар иштирокини кенгайтириш масалалари бўйича видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Давлатимиз раҳбари маҳаллий маҳсулотларни биржага қўйишда туманларни фаоллаштириш зарурлигини таъкидлади. Бу борадаги тартиб соддалаштириладиган бўлди.
Биржада экспорт-импорт маҳсулотлари савдоси ҳажмини ошириш масаласига ҳам алоҳида эътибор қаратилди.
Состоялось видеоселекторное совещание по расширению торгов на товарно-сырьевой бирже и участия в них местных предприятий.
Глава государства поставил задачу активизировать участие районов в выставлении местных товаров на биржу. Определены меры по упрощению этой процедуры.
Особое внимание уделено увеличению объемов экспортно-импортных торгов на бирже.