Fvv.uz | Facebook | Telegram | Youtube | instagram | X
Tavsiyanomalar o'z egalariga topshirildi
Bugun, 1-aprel kuni Favqulodda vaziyatlar vazirligi Maxsus muhandislik-qurilish boshqarmasining muddatli harbiy xizmatchilariga oliy ta’lim muassasalariga o‘qishga kirish uchun imtiyozli tavsiyanomalar tantanali topshirildi.
Toshkent shahri va Qoraqalpog‘iston Respublikasida tashkil etilgan tadbirda vazirlik faxriylari, jamoatchilik vakillari hamda ijodkorlar tomonidan mard va jasur askarlarga ezgu tilaklar bildirildi. Tadbirning badiiy qismida ijro etilgan Vatanni madh etuvchi kuy-qo‘shiqlar ishtirokchilarga xush kayfiyat ulashdi.
Profilaktik tadbirlar Jizzax viloyatida
Jizzax viloyati FVB xodimlari tomonidan “Favqulodda vaziyatlardan muhofaza qilish va fuqaro muhofazasi oyligi” doirasida joylarda keng qamrovli profilaktik tadbirlar o‘tkazib kelinmoqda.
Unda, xodimlar tomonidan ijtimoiy soha obyektlarida, bozorlarda va boshqa obyektlarda yong‘in va boshqa turdagi ko‘ngilsiz hodisalar sodir bo‘lganda to‘g‘ri harakat qilish yuzasidan atroflicha ma’lumotlar berildi.
Uy ichida qulflanib qolib ketgan chaqaloq qutqarildi
Farg‘ona viloyati, Farg‘ona shahar, Istedod ko‘chasida joylashgan ko‘p qavatli uy xonadonlaridan birida istiqomat qiluvchi fuqaro FVBga ehtiyotsizlik oqibatida kirish eshigi qulflanib qolganligi va xonadonda 7 oylik chaqalog‘i qolib ketganligini bildirib, tashvishlanib, murojaat qilgan.
Zudlik bilan aytilgan manzilga FVB qutqaruvchilari yetib borib, maxsus narvon orqali xonadon derazasidan kirgan va ichkarida qolgan chaqaloq ota-onasiga sog‘-salomat topshirilgan.
Mashqda qiyin bo‘lsa, amalda oson bo‘ladi
Buxoro va Navoiy viloyatlari FVB yong'in-qutqaruv qismlari shaxsiy tarkibining ruhiy va jismoniy tayyorgarligini oshirish, sodir bo‘lgan yong‘inlarni bartaraf etish jarayonlarida nafas olish uchun tutunli sharoitda to‘g‘ri va aniq harakat qilish maqsadida, "Ruhiy tayyorgarlik – olovli yo'lak" mashg'ulotlari o'tkazildi.
Unda qutqaruvchilar tutunli qiyin sharoitlarda kislorod to‘ldirilgan maxsus ballonlardan foydalanib uzoq muddatli ishlarni bajarish bo‘yicha o‘z bilim va ko‘nikmalarini amalda yana bir bor mustahkamladilar.