#oʻquvchilar_oʻqishini_koʻchirish
🔔 OTA-ONALAR DIQQATIGA!
🤩 Agentlik tizimidagi ixtisoslashtirilgan maktablarda 2024/2025-o‘quv yilida oʻquvchilarning oʻqishini bir hududdan boshqa hududga ko‘chirishga zarurat tug‘ilayotgan bo‘lsa, Agentlikka ariza yuborishni yanada soddalashtirish, qoʻshimcha qulaylik yaratish maqsadida transfer.piima.uz platformasi ishlayotganini eslatib oʻtamiz.
📆 Arizalarni joriy yilning 10-yanvar sanasidan Respublikamizning barcha hududlaridan turib mazkur platforma orqali Agentlikka tez va oson yuborishingiz mumkin.
Arizalar https://transfer.piima.uz/application manzili orqali qabul qilinishini ma’lum qilamiz.
📝Ariza topshirish jarayonlari quyidagicha:
O‘quvchining ota-onasi yoki ularning o‘rnini bosuvchi qonuniy vakilining familiyasi, ismi va otasining ismi, telefon raqami to‘liq kiritilishi;
arizaning qisqacha mazmuni (o‘qishini ko‘chirish sababi);
o‘quvchining familiyasi, ismi va otasining ismi, tug‘ilganlik to‘g‘risidagi guvohnomasining seriya va raqami, o‘qiyotgan maktabi, sinfi, yo‘nalishi, o‘qishini ko‘chirmoqchi bo‘lgan maktabi;
ko'chirishga asos bo'luvchi hujjat (PDF formatda) nusxasi yuklash talab etiladi.
❗️ESLAB QOLING!
Platforma orqali ariza yuborilganidan keyin avtomatik shaklda taqdim etiladigan KALIT SOʻZ saqlab qoʻyilishi kerak! Ushbu kalit soʻz yordamida arizangiz holatini tekshirib koʻrishingiz mumkin.
⚠️ Belgilangan hujjatlar arizaga ilova qilinmasa ariza rad etilishiga sabab boʻladi.
Telegram | Facebook | Instagram | YouTube | Transfer
"YANGI YILDA YANGI MAQSADLAR SARI "
📕 Ishonch - ruhga o‘xshaydi.
Bir bor tark etdimi, orqaga qaytmaydi.
Bizga ishonganlarning ishonchini omonat bilaylik!!!
🔖 PEDAGOG VA TARBIYACHILAR UCHUN ""O‘ZIGA BO‘LGAN ISHONCH"" TRENING MASHG‘ULOTI 📝
Jizzax shahar 2-son ixtisoslashtirilgan maktab-internatining psixologi Dilfuza To‘ychiyeva tomonidan qishki taʼtil kunlarida pedagoglar uchun jamoada sog‘lom muhitni shakllantirishga qaratilgan psixologik so‘rovnomalar va treninglar o‘tkazildi.
Trening davomida qiziqarli enerjayzer va karaoke mashg‘ulotlaridan foydalanildi.
Mashg‘ulotlar ko‘tarinki ruhda o‘tkazildi va jamoada sog‘lom muhit hamda pozitiv kayfiyat ulashildi.
#ota_onalar_diqqatiga
❗️IXTISOSLASHTIRILGAN TA’LIM MUASSASALARI AGENTLIGINING PREZIDENT MAKTABLARIGA KIRISH UCHUN TAYYORLAYDIGAN OʻQUV KURSLARI MAVJUD EMAS!
Ijtimoiy tarmoqlarda “Prezident maktablariga tayyorlaymiz”, “Prezident maktablariga kirish uchun oraliq “repetitsion” test sinovlari” qabilidagi e’lonlar asosida “Prezident maktablari” brendi ostida tayyorlov kurslarining e’lonlari juda koʻp uchramoqda.
⚠️ Shuningdek, ijtimoiy tarmoqlarda Prezident maktablari nomidan faoliyat yuritib kelayotgan turli kanal va sahifalar ham koʻpaygan.
📌 Bu kabi telegram kanallar va tayyorlov kurslarining Prezident maktablariga hech qanday aloqasi yoʻq!
‼️ Ixtisoslashtirilgan taʼlim muassasalari agentligi tomonidan Prezident maktablariga kirish uchun hech qanday ORALIQ SINOV IMTIHONLARI oʻtkazilmaydi!
🤩 Prezident maktablari boʻyicha barcha tasdiqlangan ma’lumotlar Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligining rasmiy sahifalari orqali berib boriladi.
Agentlik rahbariyati va Rossiya federatsiyasining Letovo xalqaro maktabi direktori Mixail Mokrinskiy boshchiligidagi
delegatsiya oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Agentlik direktori Alisher Ubbiyev mehmonlarni mamlakatimizda davlatimiz rahbari boshchiligida taʼlim sohasida olib borilayotgan izchil islohotlar, xususan ixtisoslashtirilgan taʼlim muassasalari yoʻnalishida erishilayotgan yuqori natijalar mazmun-mohiyati bilan tanishtirib oʻtdi.
Shundan soʻng delegatsiya aʼzolari Agentlik tizimidagi Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabi, Abdulla Qodiriy nomidagi ijod maktabi hamda "Yangi Oʻzbekiston" universiteti faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Maʼlumot oʻrnida, Agentlik va Letovo xalqaro maktabi oʻrtasida hamkorlik memorandumi imzolangan edi. Unga koʻra, qoʻshma seminarlar, davra suhbatlari, uchrashuvlar, shuningdek olimpiadalar, tanlovlar va koʻrgazmalar tashkil etish kabi qator loyihalar amalga oshirish rejalashtirilgan.
Hurmatli vatandoshlar!
14-yanvar Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan sizlarni Jizzax shahar 2-son ixtisoslashtirilgan maktab-internati jamoasi nomidan chin dildan muborakbod etamiz!
Ushbu qutlug‘ kunda ona Vatanimiz tinchligi, mustaqilligi va ravnaqi yo‘lida fidokorona xizmat qilayotgan barcha harbiy xizmatchilarimiz va ularning oilalariga chuqur hurmat va minnatdorlik izhor etamiz. Sizlarning matonatingiz va shijoatingiz tufayli yurtimizda tinchlik, barqarorlik va farovonlik hukm surmoqda.
Bu kun har birimiz uchun milliy g‘urur va iftixor ramzi bo‘lib, yosh avlodga mardlik, jasorat va sadoqat kabi oliy qadriyatlarni singdirishda ulkan ahamiyatga ega. Biz, o‘qituvchilar va tarbiyachilar, sizning misolingizda yoshlarga Vatanga muhabbat va sadoqat ruhini tarbiyalashni o‘zimizning sharafli burchimiz deb bilamiz.
Yashasin O‘zbekiston! Yashasin uning mard o‘g‘lonlari!
Bayramingiz muborak bo‘lsin, aziz Vatan himoyachilari!
Hurmat va ehtirom bilan, Jizzax shahar 2-IMI jamoasi.