Milliy liboslar – ajdodlarimiz merosi!
👍 Milliy liboslar – bu nafaqat mato va naqshlar, balki tarix, madaniyat va milliy g‘urur timsolidir. Har bir tikilgan naqsh, har bir rang millatimizning qadimiy an’analari va o‘ziga xosligi haqida so‘zlaydi.
⭐️ Milliy liboslar kuni – ajdodlarimiz merosini asrab-avaylash, uni yosh avlodga yetkazish va milliy iftixor tuyg‘usini mustahkamlash uchun ajoyib imkoniyat!
#DavKadastrPalata #milliylik
Kasaba uyushmasi – xodimlar manfaatlari himoyachisi!
⭐️🌟 Kuni kecha, Kadastr agentligining Davlat kadastrlari palatasi Markaziy apparati kasaba uyushmasining hisobot yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda kasaba uyushmasi faoliyatini rivojlantirish, xodimlarning huquq va manfaatlarini himoya qilish masalalari muhokama qilindi.
🫥 Yig‘ilishda o'tgan 5 yil davomida amalga oshirilgan ishlari hisoboti, erishgan yutuqlari o'qib eshittirildi hamda kasaba uyushmasi qo‘mitasining taftish komissiyasining hisoboti tinglandi. Palata xodimlarining kasaba uyushmasining faoliyati to‘g‘risidagi fikrlaridan so‘ng, boshlang‘ich kasaba uyushmasi qo‘mitasining raisi va tarkibi, uning ishini taftish kоmissiyasi raisi va a’zolari ovoz berish yo'li bilan saylandi.
◼️ Davlat kadastrlari palatasi Kasaba uyushmasining yangi a’zolar tayinlanib,uning kelgusi rejalariga doir muhim qarorlar qabul qilindi. Ushbu jarayon xodimlar manfaatlarini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.