🔹 Сурхондарё вилоятида 4 нафар,
🔹 Фарғона вилоятида 8 нафар,
🔹 Тошкент вилоятида 83 нафар,
🔹 Тошкент шаҳрида 54 нафар бемор тузалиб, касалликдан соғайганлар жами 98 129 (+268) нафарга етди ва соғайиш кўрсаткичи 96 фоизни ташкил этмоқда.
⚫️ Шунингдек, 3 нафар коронавирусга чалинган бемор вафот этди. Айни пайтда тиббиёт муассасаларида 3335 нафар бемор даволанмоқда.
Каттақўрғон сув омборида маст ҳолда чўкиб кетаётган инсоннинг ҳаёти сақлаб қолинди
Кеча, 7 июнь куни Каттақўрғон шаҳрида яшовчи фуқаро (1960 йилда туғилган) спиртли ичимлик истеъмол қилган ҳолда Каттақўрғон сув омборининг чиқиш каналига чўмилиш мақсадида сувга тушган.
👉 https://zarnews.uz/msq
Фармон Тошев: Болангизнинг қўлига сатил берсак, порталга ёзасиз.
Нега, ахир фарзанди учун терак эккан бизнинг боболаримиз эмасми?
Фарзанди учун тикиш-бичишни ўргатган бизнинг момоларимиз эмасми? Бир ўйлаб кўрайлик!
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг ҳафта давомидаги фаолияти ҳақидаги «Махсус ракурс» кўрсатувини қуйидаги ҳавола орқали томоша қилинг:
Россия "Очиқ осмон" шартномасидан чиқади
Россия президенти Владимир Путин «Очиқ осмон» шартномасини денонсация қилувчи қонунни имзолади. Ҳамкорликдан воз кечиш тўғрисида расмий эълон қилинганидан олти ой ўтгач, келишувда иштирок этадиган давлатлар Россия ҳудуди бўйлаб мониторинг парвозлар ҳуқуқидан фойдалана олмайди.
👉 https://zarnews.uz/xyw
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги Самарқанд вилояти филиали бир қатор ташкилотлар билан ҳамкорликда қуйидаги вакант лавозимларга очиқ мустақил танлов эълон қилади:
Самарқанд вилояти статистика бошқармаси:
— Самарқанд тумани статистика бўлими - бўлим бошлиғи;
— Оқдарё тумани статистика бўлими - етакчи мутахассиси.
Самарқанд вилояти мактабгача таълим бошқармаси:
—Нарпай тумани мактабгача таълим бўлими - товар-моддий қимматликлар гуруҳи раҳбари.
Самарқанд вилояти бандлик бош бошқармаси:
—Ургут туман аҳоли бандлигига кўмаклашиш маркази - давлат меҳнат ҳуқуқ инспектори.
Қўшработ тумани ҳокимлиги:
— Қўшработ тумани ҳокимининг саноатни ривожлантириш, капитал қурилиш, коммуникациялар ва коммунал хўжалик масалалари бўйича ўринбосарининг бош мутахассиси.
▶️ Танловда иштирок этиш учун номзодлар Давлат хизматини ривожлантириш агентлигининг Давлат фуқаролик хизматчилари вакант лавозимларининг ягона очиқ портали орқали рўйхатдан ўтишлари, вакант бўлган лавозимга сўралган ҳужжатларни электрон шаклда тақдим этишлари зарур.
❗️Ҳужжатлар 2021 йил 8 июндан 17 июнгача (шу куни ҳам) қабул қилинади.
🔷 Порталдан фойдаланиш бўйича видеоқўлланма
Мустаҳкам воқеаси тескари эффект бердими?!
Самарқандлик Мустаҳкамнинг “Турмуш ўртоғимни кечирдим”, деб эълон қилган видеолавҳаси ижтимоий тармоқларда турли муносабатларни уйғотди. Улар орасида салбий фикрлар салмоқли қисмни ташкил қилади.