Олмалиқ шаҳрида газ қуйиш шаҳобчасидаги транспорт воситасида келиб чиққан ёнғин юзасидан маълумот
Бугун, 17-февраль куни соат тахминан 09:30 ларда Тошкент вилояти Олмалиқ шаҳри М.Улуғбек кўчасида жойлашган газ қуйиш шахобчасида 1989 йилда туғилган фуқаро Г.Кга тегишли бўлган "Ваз2106" русумли транспорт воситасига газ қуйиш вақтида ёнгин келиб чиққан.
Натижада “Ваз 2106” автомобили қисман ёнган. Ушбу ёнғин натижасида фуқоролар соғлиғига зиён етмаган.
#профилактика
📊 "Жума йўл ҳаракати хавфсизлиги Тарғибот куни"
"Хавфсиз йўл-хавфсиз пиёда 2024" концепсияси белгилаб берилган жума тарғибот куни доирасида Бекобод шаҳрида жойлашган "O'ZMETKOMBINAT" акциядорлик жамияти корхона ҳайдовчилари билан йўл транспорт ҳодисаларини олдини олишга қаратилган учрашув ўтказилди.
Шунингдек, Бекобод шаҳрида "Энг намунали ташкилот" кўрик танлови ўтказилди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йилдаги
316 сонли қарор талаблари асосида Бекобод шаҳрида жойлашган 12 сонли мактабда болалар иштирокида йўл транспорт ҳодисаларини олдини олиш мақсадида "Диққат болалар" профилактик тадбири ўтказилди.
Пиёдалар иштирокида йўл транспорт ҳодисаларини олдини олиш мақсадида профилактик ишлар олиб борилмоқда.
©️ "Nurafshon tv" телеканали "Inspektor" кўрсатуви
"Хавфсиз йўл-хавфсиз пиёда 2024" концепсияси белгилаб берилган жума тарғибот куни доирасида Бекобод шаҳрида жойлашган 15 сонли мактабда ташкил этилган "Йўл ҳаракати қоидаларини ўргатиш синф хонаси"нинг ҳолати ўрганилди ва ушбу жойда ташкил этилган "Йўл ҳаракати қоидалари ёш тарғиботчиси клуби" фаолияти ўрганилди.
Бекобод шаҳридан Тошкент шаҳрига йўловчи ташувчи автобус ҳайдовчилари билан профилактик суҳбат ўтказилди.
316 сонли қарор талаблари асосида Ўртачирчиқ туманида жойлашган "Ўртачирчиқ Агросаноат ва транспорт касб ҳунар мактаби"да "Диққат йўловчи" профилактик тадбири ўтказилди.
Қалбаки давлат рақам белгиси билан ҳаракатланиб юрган ҳайдовчи ИИВ ШХББ ва йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати ходимлари томонидан ушланди.
‼️ Юқори Чирчиқда содир бўлган ҳодисада жабрланганлар йўқ
Бугун, 26 февраль куни Тошкент вилояти Юқори Чирчиқ тумани ҳудудидан ўтган 4P16 автомобиль йилида, "Тошкент-Жумабозор" йўналиши бўйича қатновчи, "Тошшаҳартранс"га тегишли, ҳайдовчи 1967 йилда туғилган А.А. бошқарувида бўлган йўловчи ташувчи автобус нозозлик туфайли тўхтаган ва 20 нафарга яқин йўловчилар автобусдан туширилган.
Шундан сўнг, автобус матор қисмида қиска туташув бўлиб, ёнғин чиққан ва ёнғин ҳудудий ФВБ ходимлари билан ҳамкорликда бартараф этилган.
Ҳодиса натижасида тан жароҳати олганлар ёки жабрланганлар йўқ.
#Хавфсиз_йўл_Хавфсиз_пиёда
⚡️"Хавфсиз йўл, хавфсиз пиёда 2024" концепсияси доирасида Йўл патрул хизмати инспекторлари билан биринчи тиббий ёрдам, қонунчиликдаги ўзгаришлар ва инсон психалогияси йўналишларида ўқув машғулотлари ўтказилди.
Тошкент вилоятида қалбаки давлат рақам белгиси аниқланди.
©️ "Ўзбекистон 24" телеканали "Вазият 24" информацион дастури
🔆 "Ёғду тарат ва эътиборни торт"
🏫 Нурафшон шаҳрида жойлашган 48 сонли мактабда болалар иштирокида йўл транспорт ҳодисаларини олдини олиш мақсадида болалар билан профилактик суҳбат ўтказиш билан бир қаторда нур қайтарувчи тасмалар тарқатилди.
🔰 Чиноз туманида доимий равишда фуқоролар билан профилактик ишлар олиб борилмоқда.
Чиноз тумани ҳудудида йўл транспорт ҳодисаларини олдини олиш мақсадида мактабларда ота-оналар билан, махаллада фуқоролар билан, корҳона ва ташкилотларда ишчи ходимлар билан профилактик суҳбатлар ўтказилиб, йўл транспорт ҳодисалари акс этган видеороликлар намойиш этилмоқда.