Toza ichimlik suvi uchun to‘lovlarni o‘z vaqtida amalga oshirgan bir guruh namunali iste’molchilarga tashakkurnoma va sovg‘alar topshirildi
#Namangan_viloyati
❗️Ichimlik suvidan foydalanishni nazorat qilish inspeksiyasining Qashqadaryo viloyati hududiy inspeksiyasi tomonidan o‘tkazilgan tekshiruvlar davomida Chiroqchi tumani aholisi tomonidan ichimlik suvi tarmoqlariga, jumladan asosiy quvurga 5 ta noqonuniy ulanganlik holatlari aniqlandi.
📝Qonunbuzarlarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasining Maʼmuriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksining tegishli moddalariga asosan jarimalar rasmiylashtirilib, noqonuniy ulanmalar tarmoqdan uzildi.
————————————
❗️В ходе рейдов, проведенных Кашкадарьинским областным отделением Инспекции по контролю за использованием питьевой воды, были выявлены случаи самовольного подключения к сетям водоснабжения жителями Чиракчинского района, в том числе 5 незаконных врезок в магистральный водопровод.
📝В отношении нарушителей оформлены штрафы на основе соответствующих статей Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности, незаконные врезки были отсоединены от сети.
2021-yilda Xorazm viloyatida:
🏗163,5 mlrd so‘mlik
qurilish-montaj ishlari bajarildi;
🛠604,8 km ichimlik suvi va 35 km oqova suv tarmoqlari tortildi;
💧aholining ichimlik suvi bilan ta’minlanganlik darajasi 75,9 foizdan 82,6 foizga yetkazildi.
2022-yilda esa:
💵208,5 mlrd so‘m
mablag‘ hisobidan 454,7 km ichimlik suvi tarmoqlari, 50 km oqova suv quvurlari, 13 ta ichimlik suvi inshootlari hamda 17 ta lokal oqova suv inshootlarida qurilish-rekonstruksiya qilish ishlari amalga oshiriladi.
Batafsil “Xorazm suv ta’minoti” MCHJ Axborot xizmati rahbari Alisher Rahmonov ishtirokida o‘tgan brifingda👆
2022 yilning 1-choragida Andijon viloyatida:
💧30 km
toza ichimlik suv tarmoqlari tortildi;
🏗2 ta suv qudug‘i qurildi;
🛠2 ta suv qudug‘i va 24 ta suv nasosi taʼmirlandi;
💵2022-yilda viloyatda jami 138,5 mlrd so‘m mablag‘ hisobidan 487,6 km ichimlik va 23,3 km oqova suv tarmoqlarini tortish;
🏭73 ta suv inshootini hamda 3 ta oqova suv inshootini qurish rejalashtirilgan.
📈Natijada, 93,6 ming nafar aholi ilk bor ichimlik suvi bilan taʼminlansa, 286 ming nafar isteʼmolchining suv taʼminoti yaxshilanadi.
Batafsil “Andijon suv taʼminoti” MCHJ Axborot xizmati rahbari Marhabo Nasriddinova ishtirokida o‘tgan brifingda👆
💧Qashqadaryo viloyati Qarshi shahridagi Prezident maktabi o‘quvchilari yurtdoshlarimizni ichimlik suvini tejashga chaqirishmoqda!