📣Состоялась встреча с представителями компании «Eiffage Génie Civil» Франции
Подробнее: https://uzsuv.uz/ru/posts/1190
📆O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 343-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida, xalq deputatlari Toshkent shahar kengashi deputatlari hamda aholi vakillari uchun “Salar” inshootida taqdimot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
📈Unda inshoot faoliyati, uning texnologik imkoniyatlari, rejalari haqida ma’lumot berildi. Aholi vakillari va mutaxassislar ishtirokida tashkil etilgan taqdimotda inshootda olib borilayotgan texnik va texnologik ishlar yuzasidan o‘z fikr-mulohazalari bildirildi.
📣Inshoot atrofida yashovchi aholi vakillari o‘zlarini o‘ylantirayotgan savollarga mutaxassislar hamda kengash vakillaridan javoblar olishdi.
———————————————————
📆В целях исполнения постановления Президента Республики Узбекистан №343 состоялась презентация с участием Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов и населения.
📈В ходе мероприятия речь шла о деятельности сооружения, его технических возможностях, планах на перспективу. Также состоялся обмен мнениями о технической и технологической работе, проводимой в сооружении.
📣Население, проживающее вблизи сооружения получило подробные ответы на интересовавшие вопросы от специалистов и представителей Кенгаша.
✍️2024-yil 14-mart kuni Oliy Majlis Qonunchilik palatasining Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi, O‘zLiDeP hamda “Adolat” SDP fraksiyalari hamkorligida kengaytirilgan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda "O'zsuvta'minot" AJ boshqaruvi raisi o'rinbosari v.b. X.Raxmatullayev ham ishtirok etdi.
✍️14 марта 2024 года Комитетом Законодательной палаты Олий Мажлиса по вопросам промышленности, строительства и торговли совместно с фракциями УзЛиДеП и СДП «Адолат» состоялось расширенное заседание. В нем также принял участие и.о.заместителя председателя правления АО "Узсувтаъминот" Х.Рахматуллаев.