Истеъмолчиларнинг ҳуқуқлари кафолатланади
😎 OʻzLiDeP фракцияси йиғилишида “Истеъмолчиларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонунига қўшимча киритиш ҳақида”ги қонун лойиҳаси муҳокамалар марказида бўлди.
Кейинги йилларда мамлакатимизда фуқароларнинг ҳуқуқлари ҳамда қонуний манфаатлари ишончли ҳимоя қилинишини таъминлаш чораларини кучайтириш бўйича изчил ишлар олиб борилмоқда. Аммо олди-сотди муносабатларида истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилинишини таъминлаш учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш зарурияти юзага келмоқда.
Хўш қонун лойиҳаси билан нималар ўзгаради? Батафсил репортажда.
#OAVda_biz
😎 “OʻzLiDePда меҳмон” лойиҳаси доирасида машҳур блогер, ҳуқуқшунос ҳамда актёр Отабек Маҳкамов ёшлар билан очиқ мулоқот ўтказди.
#uzlidep #yoshlar
😎 “Аёллар қаноти”нинг “Бир депутат – юз аёлга кўмакчи” лойиҳаси хотин-қизларимизга ҳақиқий кўмакчи вазифасини ўтамоқда.
Халқ депутатлари Бухоро вилоят Кенгаши депутати, партия вилоят Кенгаши раисининг аёллар масалалари бўйича ўринбосари Дилбар Ахмедованинг бу борадаги сайъ-ҳаракатлари эътиборга сазовордир.
✔️ Депутат томонидан тадбиркор хотин-қизлар ўртасида ўтказиб келинаётган ўқув ва семинар машғулотлари, маҳорат дарслари, давра суҳбатлари ҳамда бизнес учрашувлари ўз кутилган самарасини беряпти.
🗣️ Ўтган йиллар давомида 3657 нафар хотин-қизлар иқтисодий, ҳуқуқий ва тадбиркорлик билим ва кўникмалари оширилиб, натижада 1678 нафар аёл ўз бизнесини йўлга қўйди, янги иш ўринларини яратди.
📍 Бухоро шаҳридаги “Касб-ҳунар инновацион ўқув маркази”, Пешку ва Вобкент туманларидаги “Касб-ҳунар ўқув марказ”лари орқали минглаб ишсиз хотин-қизлар ўз ҳунарига эга бўлишди.
#uzlidep #ayollar
Қурилиш соҳасида шартномалар бажарилмаяпти. Нега?
😎 Фракция мажлисида депутат Дурбек Аҳмедов масъулларга шу масала билан юзланди.
Зоминлик сайловчилар билан учрашув
😎 Олий Мажлис Қонунчилик палатасидаги ЎзЛиДеП фракцияси аъзолари, маҳаллий кенгаш депутатлари Зомин туманида сайловчилар билан мулоқотда бўлдилар.
#uzlidep #jizzax
😎 O'zLiDeP фракцияси аъзоларининг ижтимоий тармоқларда эълон қилинган эксклюзив янгиликлари билан таништириб борамиз:
Актам Хаитов Жиззах вилояти Янгиобод туманидаги “Бизнесни ривожлантириш банки” АТБда тадбиркорлар билан очиқ  мулоқот ўтказди.
Наргиза Саломова Қонунчилик палатаси ялпи мажлисида қарздорнинг мол-мулки ёки пул маблағлари аниқланган тақдирда ижро ишини юритиш масаласини кўтарди.
Бобур Бекмуродов Таҳлилий ва тадқиқот тузилмалар фаолиятини мувофиқлаштириш учун махсус Кенгаш таркибига киритилди.
Мавлуда Ибрагимова Давлат дастури лойиҳасида аҳоли саломатлиги масаласида белгиланган алоҳида вазифалар юзасидан муносабат билдирди.
Зафар Худойбердиевнинг "XXI ASR" газетасида Давлат дастури лойиҳаси юзасидан "Жамоатчиликдан дангал савол: "яшил тадбиркор" ким?" сарлавҳали муносабати чоп этилди.
Одинахон Отахонова «Атроф-муҳитни асраш ва «Яшил» иқтисодиёт йили» давлат дастури лойиҳаси юзасидан Ўзбекистон 24 телеканалига интервю берди.