👉 https://uzlidep.uz/news-of-party/9450
#uzlidep #munosabat #deputat
Forwarded from Aktam XAITOV | rasmiy kanal
Қадрли ёшлар, келажагимиз эгалари!
Сизларни қутлуғ айём – Ёшлар куни билан самимий муборакбод этамиз!
Аввало шуни эътироф этамизки, юртимизда кейинги беш йил ичида Президентимиз саъй-ҳаракатлари туфайли ёшлар билан ишлаш бўйича мутлақо янги тизим яратилди, навқирон авлод вакилларининг ижтимоий фаоллиги кучайиб боряпти, замонавий, демократик Ўзбекистонни барпо этишда навқирон авлод вакиллари муносиб иштирок этяпти.
Сўнгги бир неча йил мобайнида ёш авлодни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш ва уйғун ривожлантиришга қаратилган бир қанча қонунлар, Президентнинг фармон ва қарорлари, ҳукумат қарорлари қабул қилинди. Олий Мажлис палатаси ҳузурида Ёшлар парламенти тузилди, Ёшлар ишлари агентлиги ва Ёшлар масалалари бўйича идоралараро кенгаш ташкил этилди. Азму шижоатли ёшларимиз учун “Мард ўғлон” давлат мукофоти ҳамда “Келажак бунёдкори” медали таъсис қилинди. Барча давлатлар ҳам ёшларга ана шундай ғамхўрлик қилаётгани йўқ. Шунинг учун ёшларимиз бундай ғамхўрликнинг қадрига етиши, муносиб ворисларимиз бўлиб камол топишларини жуда-жуда истаймиз.
Янги Ўзбекистон ёшлари – мамлакатни модернизация қилишга қаратилган жадал ва кенг кўламли ислоҳотларнинг ҳаракатлантирувчи кучи ва фаол иштирокчиси бўлиб майдонга чиқишида O‘zLiDePнинг ҳам ўзига хос ҳиссаси борлигини қайд этиш жоиз. Партиямиз “Янги авлод кадрлари”, “Парламентда менинг ўрним”, “Ёш инноватор”, “Ёш фермер”, “Стартап-инновейшн” ва бошқа лойиҳаларни амалга оширяпти, форумлар, семинарлар, кўрик-танловлар ташкил қиляпти.
Ҳар бирингизга эл-юртимиз фахрланадиган, Ўзбекистоннинг муносиб фарзанди, ҳақиқий комил инсон бўлиш бахти насиб этишини тилаймиз.