Saylov.uz | Telegram | Facebook | Instagram | Twitter | Ok.ru | YouTube
Maktab o‘quvchilari o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yinining Respublika bosqichi bo‘lib o‘tmoqda
🔴 Bugun umumta’lim maktablari o‘quvchilari o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yinining Respublika bosqichi bo‘lib o‘tmoqda.
Tadbirda yurtimizdagi barcha hududdan uchtadan jami 42 ta jamoa ishtirok etmoqda.
❇️Turnirda ishtirok etayotgan jami 294 nafar o’quvchilarga omad tilab qolamiz.
❗️Eslatib o‘tamiz, g‘olib jamoa Oliy ta’lim muassasalariga imtiyoz asosida o‘qishga qabul qilinadi hamda 1 o‘quv yili mobaynida “Zakovat” stipendiyasi bilan rag‘batlantirib boriladi.
#Boqiysan_iftixorimsan_ona_tilim
Poytaxtimizning Yunusobod tumanidagi 260-sonli umumta'lim maktabi o'qituvchi va o'quvchilari “Qadring baland bo'lsin, Ona tilim!” shiori ostida o'tayotgan chellenjda ishtirok etishdi.
Zakovat” turnirining Respublika bosqichi g’oliblari aniqlandi
Umumta’lim maktab o‘quvchilari o‘rtasidagi “Zakovat” turnirining Respublika bosqichi g’oliblari aniqlandi.
❇️Mazkur jamoa a’zolarining har biri maxsus diplom, tegishli ravishda oltin, kumush, bronza medallari hamda noutbuklar bilan taqdirlandi.
📍Gʻolib jamoa a’zolari qo‘shimcha ravishda respublikadagi davlat oliy ta’lim muassasalariga to‘lov-shartnoma asosida o‘qishga qabul qilinish va bir o‘quv yili davomida quyidagi miqdorlarda stipendiyalar bilan taqdirlanish imkoniyatini qo‘lga kiritishdi:
1-o‘rinni egallagan jamoa a’zolari - bazaviy hisoblash miqdorining 5 baravari;
2-o‘rinni egallagan jamoa a’zolari - bazaviy hisoblash miqdorining 4 baravari;
3-o‘rinni egallagan jamoa a’zolari - bazaviy hisoblash miqdorining 3 baravari.
Maktablardagi "Zakovat" klublarining faoliyati eng yaxshi, deb topilgan 30 nafar koordinatorlari planshet bilan taqdirlandi.
✔️Shuningdek, amaldagi tartibga ko‘ra, Respublikadagi barcha maktablar "Zakovat" klublari koordinatorlari Direktor jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan oylik ish haqining 50 foizi miqdorida bir marta moddiy rag‘batlantiriladi.
❗️Eslatib o'tamiz, “Zakovat” intellektual o'yinining saralash bosqichlarida 100 mingdan ortiq bilimdon o'quvchilar bilimini sinovdan o'tkazdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra: