Forwarded from Markaziy saylov komissiyasi
Maktab o‘quvchilari o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yinining Respublika bosqichi bo‘lib o‘tmoqda
🔴 Bugun umumta’lim maktablari o‘quvchilari o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yinining Respublika bosqichi bo‘lib o‘tmoqda.
❕ Tadbirda yurtimizdagi barcha hududdan uchtadan jami 42 ta jamoa ishtirok etmoqda.
❇️Turnirda ishtirok etayotgan jami 294 nafar o’quvchilarga omad tilab qolamiz.
❗️ Eslatib o‘tamiz, g‘olib jamoa Oliy ta’lim muassasalariga imtiyoz asosida o‘qishga qabul qilinadi hamda 1 o‘quv yili mobaynida “Zakovat” stipendiyasi bilan rag‘batlantirib boriladi.
#Boqiysan_iftixorimsan_ona_tilim
✅Poytaxtimizning Yunusobod tumanidagi 260-sonli umumta'lim maktabi o'qituvchi va o'quvchilari “Qadring baland bo'lsin, Ona tilim!” shiori ostida o'tayotgan chellenjda ishtirok etishdi.
Forwarded from Surxondaryo viloyati Maktabgacha va maktab ta'limi boshqarmasi|🇺🇿 Rasmiy (Dildora Musayeva)
“Zakovat” turnirining Respublika bosqichi g’oliblari aniqlandi
✅ Umumta’lim maktab o‘quvchilari o‘rtasidagi “Zakovat” turnirining Respublika bosqichi g’oliblari aniqlandi.
❇️Mazkur jamoa a’zolarining har biri maxsus diplom, tegishli ravishda oltin, kumush, bronza medallari hamda noutbuklar bilan taqdirlandi.
📍 Gʻolib jamoa a’zolari qo‘shimcha ravishda respublikadagi davlat oliy ta’lim muassasalariga to‘lov-shartnoma asosida o‘qishga qabul qilinish va bir o‘quv yili davomida quyidagi miqdorlarda stipendiyalar bilan taqdirlanish imkoniyatini qo‘lga kiritishdi:
➖ 1-o‘rinni egallagan jamoa a’zolari - bazaviy hisoblash miqdorining 5 baravari;
➖2-o‘rinni egallagan jamoa a’zolari - bazaviy hisoblash miqdorining 4 baravari;
➖ 3-o‘rinni egallagan jamoa a’zolari - bazaviy hisoblash miqdorining 3 baravari.
➖ Maktablardagi "Zakovat" klublarining faoliyati eng yaxshi, deb topilgan 30 nafar koordinatorlari planshet bilan taqdirlandi.
✔️Shuningdek, amaldagi tartibga ko‘ra, Respublikadagi barcha maktablar "Zakovat" klublari koordinatorlari Direktor jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan oylik ish haqining 50 foizi miqdorida bir marta moddiy rag‘batlantiriladi.
❗️ Eslatib o'tamiz, “Zakovat” intellektual o'yinining saralash bosqichlarida 100 mingdan ortiq bilimdon o'quvchilar bilimini sinovdan o'tkazdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra: