Forwarded from Zamin Foundation
Buxoro viloyati ko‘p tarmoqli bolalar tibbiyot markazida uzoq muddat davolanayotgan bolalar uchun "Mehrli maktab"ning yangi filiali ochildi.
Mashg‘ulotlar boshlanishidan oldin pedagoglar "Mehrli maktab"ning jajji o‘quvchilariga har bir bolaning salomatligini hisobga olgan holda individual ta’lim dasturlarini taklif qilishga tayyor bo‘lish uchun maxsus treningdan o‘tdilar. Darslar nafaqat an’anaviy fanlarni, balki ijodiy mashg‘ulotlarni ham o‘z ichiga oladi, bu esa o‘quv jarayoni qiziqarli va xilma-xil bo‘lishiga yordam beradi.
"Mehrli maktab" infratuzilmasi o‘ziga xos tibbiy talablarni hisobga olgan holda yaratilgan, maktab gipoallergen uskunalar, mebel va texnika bilan jihozlangan. Ta’lim jarayonida raqamlashtirilgan darsliklardan foydalaniladi.
В Бухарском областном многопрофильном детском медицинском центре открылись двери нового филиала Mehrli maktab для детей, находящихся на длительном лечении.
Перед началом занятий педагоги прошли специальное обучение, чтобы быть готовыми предложить юным ученикам Mehrli maktab индивидуальные программы обучения с учётом состояния здоровья каждого ребёнка. Уроки включают не только традиционные предметы, но и творческие занятия, что поможет сделать процесс обучения увлекательным и разнообразным.
Инфраструктура Mehrli maktab создана с учётом специфических медицинских требований, школа оснащена гипоаллергенным оборудованием, мебелью и техникой. В образовательном процессе используется оцифрованные учебники.