Manzil:Shayxontohur tumani, Navoiy ko'chasi 2a-uy
Joylarda maʼnaviy-maʼrifiy masalalarga doir oʻquv-seminarlari tashkil etilmoqda
Ayni kunlarda joriy yilning 26-28-aprel kunlari o‘tkazilgan "Umumtaʼlim maktablarida tarbiyaviy ishlar samaradorligini oshirish, tizimli muammolar va ularni bartaraf etish, istiqboldagi rejalar” mavzusidagi oʻquv-seminarining ikkinchi bosqichi mamlakatimizning barcha hududlarida tashkil etilmoqda.
Jumladan, Sirdaryo viloyatida boʻlib oʻtgan tadbirda Maktabgacha va maktab taʼlimi vaziri oʻrinbosari Farhod Boqiyev, Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazining viloyati boʻlimi vakillari, Guliston davlat universiteti professorlari ishtirok etdi.
➡️ Namangan shahrida oʻtkazilayotgan seminarning ikkinchi bosqichida Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi, Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi viloyat boʻlimi vakillari, hududdagi umumtaʼlim maktablari direktorlarining maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosarlari qatnashdi.
Tadbirlarda taʼlim muassasalarida maʼnaviy-maʼrifiy ishlarni joriy etishning kreativ texnologiyalari, oʻquvchi-yoshlarni vatanparvarlik, milliy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashga doir maʼruzalar tinglandi.
🧠 Fizika fani bilimdonlarini musobaqaga chorlaymiz!
📌 Bolalar ombudsmani, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi, viloyat hokimliklari, Xalqaro Nordik universiteti va IDC ta’lim markazi bilan hamkorlikda yirik loyihaga start berdi.
Joriy yilning 22-may kuni Respublika bo‘yicha 8-9-10-11-sinflar o‘rtasida "Bolalar Ombudsmani sovrini" uchun fizika fanidan o‘zbek va rus tillarida onlayn musobaqa o‘tkaziladi.
Aziz bilimdonlar
Fizika bo‘yicha xalqaro olimpiadalarga tayyorgarlikning ilk debochasi bo‘lgan musobaqani o‘tkazib yubormang. Qobiliyat va imkoniyatlaringizni bilimlar maydonida kengaytirish sari qadam tashlang.
🏆 Gʻoliblar munosib rag‘batlantiriladi va sertifikat bilan taqdirlanadi.
👇🏻 Musobaqada ishtirok etish uchun quyidagi botlardan birida ro‘yxatdan o‘tish talab qilinadi: