Joylarda maʼnaviy-maʼrifiy masalalarga doir oʻquv-seminarlari tashkil etilmoqda
✅ Ayni kunlarda joriy yilning 26-28-aprel kunlari o‘tkazilgan "Umumtaʼlim maktablarida tarbiyaviy ishlar samaradorligini oshirish, tizimli muammolar va ularni bartaraf etish, istiqboldagi rejalar” mavzusidagi oʻquv-seminarining ikkinchi bosqichi mamlakatimizning barcha hududlarida tashkil etilmoqda.
➖ Jumladan, Sirdaryo viloyatida boʻlib oʻtgan tadbirda Maktabgacha va maktab taʼlimi vaziri oʻrinbosari Farhod Boqiyev, Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazining viloyati boʻlimi vakillari, Guliston davlat universiteti professorlari ishtirok etdi.
➡️ Namangan shahrida oʻtkazilayotgan seminarning ikkinchi bosqichida Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi, Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi viloyat boʻlimi vakillari, hududdagi umumtaʼlim maktablari direktorlarining maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosarlari qatnashdi.
➖ Tadbirlarda taʼlim muassasalarida maʼnaviy-maʼrifiy ishlarni joriy etishning kreativ texnologiyalari, oʻquvchi-yoshlarni vatanparvarlik, milliy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashga doir maʼruzalar tinglandi.
Forwarded from Bolalar ombudsmani rasmiy telegram-kanali
🧠 Fizika fani bilimdonlarini musobaqaga chorlaymiz!
📌 Bolalar ombudsmani, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi, viloyat hokimliklari, Xalqaro Nordik universiteti va IDC ta’lim markazi bilan hamkorlikda yirik loyihaga start berdi.
Joriy yilning 22-may kuni Respublika bo‘yicha 8-9-10-11-sinflar o‘rtasida "Bolalar Ombudsmani sovrini" uchun fizika fanidan o‘zbek va rus tillarida onlayn musobaqa o‘tkaziladi.
Aziz bilimdonlar❕
Fizika bo‘yicha xalqaro olimpiadalarga tayyorgarlikning ilk debochasi bo‘lgan musobaqani o‘tkazib yubormang. Qobiliyat va imkoniyatlaringizni bilimlar maydonida kengaytirish sari qadam tashlang.
🏆 Gʻoliblar munosib rag‘batlantiriladi va sertifikat bilan taqdirlanadi.
👇🏻 Musobaqada ishtirok etish uchun quyidagi botlardan birida ro‘yxatdan o‘tish talab qilinadi: