Ta’lim sifatini yanada takomillashtirishga qaratilgan qator masalalar muhokama etildi
Bugun Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi hamda vazirlik tizimidagi Abdulla Avloniy nomidagi milliy-tadqiqot instituti tomonidan ta’lim tizimini takomillashtirishning dolzarb masalalari muhokamasiga bag‘ishlangan ilmiy-amaliy konferensiya tashkil etildi.
❗️Unda Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri Hilola Umarova, soha mas’ullari, olimlar, ilmiy-tadqiqot muassasalari xodimlari hamda ilmiy izlanuvchilar ishtirok etdi.
Boshlang‘ich sinf o‘qituvchilarining uzluksiz kasbiy ta’limini yanada takomillashtirish, bu boradagi ilg‘or milliy va xalqaro tajribalarni tahlil qilish, samarali yondashuvlarni aniqlash va ularni amaliyotga joriy etish muhokamasiga bag‘ishlangan konferensiya o‘z ishini mavzuga doir qator shoʻbalarga bo‘lingan holda davom ettirdi.
Unda ta’lim mazmunini takomillashtirish masalalari, muammo va yechimlar, ilg‘or xorijiy tajribalar, samarali metod usullari, o‘qituvchi va ota-onalar hamkorligining huquqiy asoslari atroflicha muhokama qilindi.
👉 Batafsil:
#RaqamliAvlod #Robotics #ITFest
🔴 Bugun "Raqamli avlod IT Fest" doirasida Respublika robototexnika musobaqasi bo'lib o'tdi.
Unda yurtimiz bo'ylab ushbu sohaga qiziquvchi yoshlar RoboSumo, RoboFutbol va Foydali ixtirolar bo‘yicha o'z kuchlarini sinab ko'rishdi.
✔️Ma'lumot o'rnida: foydali ixtirolar yo'nalishi mazkur an'anaviy IT tadbiri doirasida ilk bora tashkil etilgan bo'lib, unda ishtirokchilar o'zlari ishlab chiqqan innovatsion loyihalarni namoyish etishdi. Ushbu loyihalar hakamlar hay'ati tomonidan bahob borildi.
⚡️ G'oliblarni taqdirlash marosimi 2-dekabr kuni bo'lib o'tadi.
#Direktorlar_Angliyada
🔴 Maktab direktorlarining Portsmutdagi kasbiy rivojlanish dasturlari davom etmoqda.
❗️Ushbu kasbiy rivojlanish dasturi doirasida ishtirokchilar quyidagi ta'lim muassasalarida bo'lib, ularning faoliyati bilan yaqindan tanishishmoqda: