🇺🇿 Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаровнинг таклифига биноан Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги Давлат раҳбарлари кенгашининг навбатдаги мажлисида иштирок этиш учун амалий ташрифи.
🟢 Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаровнинг таклифига биноан Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги Давлат раҳбарлари кенгашининг навбатдаги мажлисида иштирок этиш учун амалий ташриф билан Бишкек шаҳрига жўнаб кетди.
🟢 Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан Бишкек шаҳрига келди.
🟢 Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бишкек шаҳрида ўтаётган МДҲ саммити доирасида Беларусь Республикаси Президенти Александр Лукашенко билан учрашув ўтказди.
🟢 Давлатимиз раҳбари Беларусь Президенти билан икки томонлама муносабатларни муҳокама қилди.
🟢 Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бишкек шаҳрида Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги Давлат раҳбарлари кенгашининг навбатдаги мажлисида иштирок этди.
🌟Kadastr sohasida korrupsiyaga yo'l qo'ymaslik va uni oldini olish bo'yicha tizimli ishlar olib borilyapti. Xususan, ushbu antikorrupsiya xarakteridagi videoroliklar kadastr tizimida faoliyat olib borayotgan matbuot xizmati xodimlari tomonidan tayyorlangan.
Hurmatli Farg'ona viloyati fuqarolari hamda tadbirkorlari!
🏙 Aholining 🌟Kadastr sohasidagi murojaatlarini ko‘rib chiqish maqsadida Farg'ona viloyati aholisi uchun sayyor qabul o‘tkaziladi.
📝 Jismoniy va yuridik shaxslarnining murojaatlari bo‘yicha va kadastr bilan bog‘liq boshqa muammolaringiz bo‘lsa, joriy yilning 20-oktabr kuni soat 11:00 dan boshlab sayyor qabulda ishtirok etishingiz mumkin.
📌 Sayyor qabul 🌟Kadastr agentligi direktorining o‘rinbosari Abdullayev To'lqin Mansurovich boshchiligida bo‘lib o‘tadi.
📍Manzil: Farg'ona viloyati, Farg'ona tumani, Madaniyat markazi binosi
Yer maydonlarini oʼzboshimchalik bilan egallab olganlik uchun javobgarlik mavjud.
📔 Oʼzbekiston Respublikasining Maʼmuriy javobgarlik toʼgʼrisidagi kodeksining 60-moddasi 2-qismiga asosan;
🌍Yer uchastkalarini o‘zboshimchalik bilan egallab olish, shu jumladan ushbu yer uchastkalariga nisbatan qonuniy huquqlari mavjud bo‘lmagan holda ulardan foydalanish:
⭕️Fuqarolarga bazaviy hisoblash miqdorining yigirma besh baravari;
⭕️Mansabdor shaxslarga ellik baravari miqdorida jarima solishga sabab bo‘ladi.
Toshkent viloyatida 50 mingga yaqin kadastr pasporti shakllantirilgan.
Maʼlum bo‘lishicha, 🌟Kadastr agentligining Davlat kadastrlari palatasi Toshkent viloyati boshqarmasining hududiy filiallariga kadastr pasportini shakllantirish bo‘yicha jami 91 790 ta murojaat kelib tushgan.
🗺Yerni noqonuniy egallab olish holatlari tahlil qilinib, choralar ko‘rilmoqda.
🌟Kadastr agentligining Sirdaryo viloyati boshqarmasi bergan ma’lumotga ko‘ra, aholi punktlari yerlaridan 508 ta holatda 40 gektar yer o‘zboshimcha egallab olinganligi aniqlangan. Achinarli tomoni — negadir fuqarolar hujjatsiz egallab olgan yerlarga o‘ylamasdan katta-katta sarf-xarajat qilishadi.
🗺 O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkasi — qonunchilikda belgilangan tartibda ajratilmagan (realizatsiya qilinmagan), shu jumladan, berilgan (realizatsiya qilingan) yer uchastkasining chegaralari vakolatli organlar tomonidan naturada (joyning o‘zida) belgilanmagan, yer uchastkasiga bo‘lgan huquqni tasdiqlaydigan hujjatlar berilmagan holda foydalanilgan yer uchastkasi.
👌 Hozirgi vaqtda butun Dunyo nigohi qaratilgan Samarqandda DRONLAR SHOUsi bo'lib o'tdi.
🫥 Xabaringiz bor 16–20-oktabr kunlari Samarqanddagi «Silk Road Samarkand» sayyohlik majmuasida BMT Butunjahon turizm tashkiloti (UNWTO) Bosh assambleyasining 25-sessiyasi bo‘lib o‘tmoqda. Bundan tashqari 18-oktabr - "Samarqand shahri kuni" munosabati bilan Samarqand tumani hududida joylashgan Xalqaro turizm markazining «Boqiy shahar majmuasi» da o'tkazilayotgan madaniy tadbirlar davomida🌟Kadastr agentligining ✨“Geoinnovatsiya markazi” davlat unitar korxonasi bilan hamkorlikda "DRONLAR SHOU"si boʻlib oʻtdi.
💥Ushbu dronlar shousini shahrimiz aholisi va Butunjahon turizm tashkiloti Bosh Assambleyasining 25-sessiyasida ishtirok etayotgan barcha mehmonlar katta qiziqish bilan tomosha qilishdi.
Ushbu xizmatlardan 🌟Kadastr agentligining kadastr.uz hamda Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalining my.gov.uz saytlari orqali foydalanishingiz mumkin.
Shuningdek “Elektron litsenziyalash portali” orqali yuridik shaxslar
📝 Geodeziya va kartografiya faoliyatini yuritishga litsenziya olish uchun ariza berishlari mumkin.