Шуни таъкидлаш жоизки, олди-сотди битимини нотариал идоралар орқали рўйхатдан ўтказишда ҳам кўчмас мулкка бўлган ҳуқуқларни давлат рўйхатидан ўтказиш мумкин.
#хатарсиз #уйдан #онлайн #дарҳол #хавфсиз #контактларсиз
Тошкент вилояти Чиноз туманида бир қанча ер қонун бузилиши ҳолатлари аниқланди ва бартараф этилди.
Тошкент вилояти Ер ресурслар ва давлат кадастри бошқармасининг Ердан фойдаланиш ва уни муҳофоза қилишни назорат қилиш шўъбаси томонидан мутасадди ташкилотлар билан ҳамкорликда Тошкент вилояти Чиноз туманида қишлоқ хўжалигида фойдаланиладиган ер майдонлари ўзбошимчалик билан эгаллаб олиш ҳолатлари бартараф этилмоқда.
March 21, 2020
ТЕЗКОР!
Бугун 21 март куни бўлиб ўтган “Ўзбекистон Республикасига коронавируснинг кириб келиши ва тарқалишининг олдини олиш юзасидан чора-тадбирлар дастурини тайёрлаш бўйича республика махсус комиссияси”нинг йиғилишида 22 мартдан пойтахтимиздаги жамоат транспорти ҳаракати вақтинча тўхтатилиши маълум қилинди.
Мазкур йиғилишнинг 8-сонли баёнида белгиланган топшириқлар ижроси юзасидан Тошкент шаҳар ҳокимининг тегишли қарори қабул қилинди.
- 2020 йил 22 мартдан эътиборан мулкчилик шаклидан қатъий назар ташувчилар томонидан хизмат кўрсатилувчи йўналишлар бўйича Тошкент шаҳри ҳудудида барча жамоат транспорти (автобус, метро ва йўналишли такси) ҳаракати вақтинчалик тўхтатилади;
- Йуловчилар гавжум йиғиладиган масканлар, метро бекатларида Тошкент шаҳрида барча жамоат транспорти ҳаракати вақтинчалик тўхтатилганлиги тўғрисида маълумотлар берилади;
- Шаҳримиздаги шифохоналарнинг тиббий жамоасини ишга ва уйга ташиш учун, уларнинг ходимлари сонига кўра, Тошкент шаҳар Соғлиқни сақлаш бош бошқармасининг буюртмалари асосида керакли миқдорда махсус дезинфекция қилинган алоҳида автобуслар ажратилади;
- Жамоат транспорти ўрнига вақтинча Тошкент шаҳар Санитария эпидемиологик осойишталик маркази томонидан махсус дезинфекция қилинган таксилар ҳаракатланади.
Ҳар куни йўналишга чиққан ҳар бир таксига СЭОМ томонидан дезинфекция қилинганлиги ҳақида маълумотнома бериб борилади.
Мутасаддиларга Тошкент шаҳрида жамоат транспорти ҳаракати вақтинчалик тўхтатилган вақтда йўналишсиз таксиларда ташиш билан шуғулланувчилар томонидан йўл ҳақларини сунъий равишда оширилишига йўл қўймаслик чораларини кўриш топширилди.