©️ "Ўзбекистон 24" телеканали "Ахборот 24" кўрсатуви
Зангиота тумани 24-сон тарбия колониясида ОАВ вакиллари учун пресс-тур ташкил этилди
«Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигига 30 йил» идоравий эсдалик кўкрак нишони таъсис этилади.
▪️ Ушбу кўкрак нишони билан ходимлар 2021 йилда «25 октябрь — Ички ишлар органлари ходимлари куни» арафасида тақдирланади
ИИО учун интеллектуал-профессионал кадрларни тайёрлаш ва уларни хизматда кўтарилишининг сифат жиҳатидан янги тизими жорий этилади.
▪️ Олий таълимнинг икки босқичли (бакалавриат ва магистратура) тизими ва раҳбарлик таркибидаги кадрларни мақсадли тайёрлаш механизмларини жорий этган ҳолда ИИВ Академияси таълим жараёни тубдан ислоҳ қилинади
▪️ Жойларда ходимларни бошланғич тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини оширишнинг ягона механизмларини жорий этган ҳолда ИИВ Малака ошириш институтини такомиллаштирилади
▪️ 2021 йил 1 сентябрдан эътиборан ўқув жараёнининг хизмат ўташ қоидалари билан узвий боғланган тартибини ўз ичига олган узлуксиз ўқиш-карьера тизимини жорий этилади
▪️ Мафкуравий таълим, юридик фанлар ва жисмоний тайёргарликни кучайтирган ҳолда ИИВнинг академик лицейларида таълим жараёнини самарадорлиги оширилади
▪️ Моддий рағбатлантириш механизмларини жорий этган ҳолда, ИИВ таълим муассасалари педагоглар таркибининг салоҳиятини оширилади.
«Энг яхши ҳудудий ички ишлар органи бошлиғи», «Энг яхши профилактика инспектори», «Энг яхши терговчи», «Энг яхши тезкор ходим» номинациялари бўйича ҳар йили республика танловлари ўтказилади
▪️ Соҳавий фаолият бўйича энг яхши ходимларни аниқлашнинг ҳар томонлама, холисона, ошкора механизмлари ва мезонлари жорий этилади;
▪️ Энг яхши ходимларни ҳар йили «25 октябрь — Ички ишлар органлари ходимлари куни»ни нишонлаш вақтида эълон қилинади;
▪️ Бюджетдан ташқари маблағлар ҳисобидан ғолибларни ҳар ойлик пул таъминотининг 100 фоизгача миқдорда бир йил давомида моддий рағбатлантириш тартибини жорий этилади;
▪️ Энг яхши ходимларнинг фотосуратлари ва улар ҳақидаги маълумотларни бир йил давомида барча ички ишлар органларида жойлаштирилади.
«Жума – йўл ҳаракати тарғиботи куни»
Тошкент вилояти ИИББ ЙҲХБ томонидан мактабларда йўл ҳаракати қоидалари бўйича махсус синф хоналари жиҳозланиб,ўқувчилар ва аҳоли ўртасида туширтириш, тарғибот тадбирлари ўтказилди.