ИИББ жамоаси спартакиада мусобақасининг шоҳсупасида
Тошкент вилояти «Динамо» жисмоний тарбия ва спорт жамияти томонидан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ходимлари ўртасида спортнинг «Енгил атлетика» тури бўйича мусобақа ўтказилди.
Батафсил👉 https://bit.ly/3dkSjA5
Аҳоли саломатлигини сақлаш ва коронавирусга қарши курашиш масалалари бўйича видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Сирдарё вилоятида синовдан ўтказилган соғлиқни сақлаш тизимининг янги модели барча ҳудудларда жорий этилиши таъкидланди.
Коронавирусга қарши курашиш бўйича ҳудудий штаблар фаолиятини тиклаш, тартиб-интизомни кучайтириш, аҳолини босқичма-босқич эмлаш бўйича топшириқлар берилди.
Состоялось видеоселекторное совещание по вопросам охраны здоровья населения и противодействия коронавирусу.
Отмечено, что апробированная в Сырдарьинской области новая модель организации здравоохранения будет внедрена во всех регионах.
Даны поручения по восстановлению деятельности территориальных штабов по противодействию коронавирусу, усилению дисциплины и порядка, поэтапной вакцинации населения.
#Mirziyoyev #videoselektor #sogliqnisaqlash #vaksinatsiya
ИИО учун интеллектуал-профессионал кадрларни тайёрлаш ва уларни хизматда кўтарилишининг сифат жиҳатидан янги тизими жорий этилади.
▪️ Олий таълимнинг икки босқичли (бакалавриат ва магистратура) тизими ва раҳбарлик таркибидаги кадрларни мақсадли тайёрлаш механизмларини жорий этган ҳолда ИИВ Академияси таълим жараёни тубдан ислоҳ қилинади
▪️ Жойларда ходимларни бошланғич тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини оширишнинг ягона механизмларини жорий этган ҳолда ИИВ Малака ошириш институтини такомиллаштирилади
▪️ 2021 йил 1 сентябрдан эътиборан ўқув жараёнининг хизмат ўташ қоидалари билан узвий боғланган тартибини ўз ичига олган узлуксиз ўқиш-карьера тизимини жорий этилади
▪️ Мафкуравий таълим, юридик фанлар ва жисмоний тайёргарликни кучайтирган ҳолда ИИВнинг академик лицейларида таълим жараёнини самарадорлиги оширилади
▪️ Моддий рағбатлантириш механизмларини жорий этган ҳолда, ИИВ таълим муассасалари педагоглар таркибининг салоҳиятини оширилади.
«Энг яхши ҳудудий ички ишлар органи бошлиғи», «Энг яхши профилактика инспектори», «Энг яхши терговчи», «Энг яхши тезкор ходим» номинациялари бўйича ҳар йили республика танловлари ўтказилади
▪️ Соҳавий фаолият бўйича энг яхши ходимларни аниқлашнинг ҳар томонлама, холисона, ошкора механизмлари ва мезонлари жорий этилади;
▪️ Энг яхши ходимларни ҳар йили «25 октябрь — Ички ишлар органлари ходимлари куни»ни нишонлаш вақтида эълон қилинади;
▪️ Бюджетдан ташқари маблағлар ҳисобидан ғолибларни ҳар ойлик пул таъминотининг 100 фоизгача миқдорда бир йил давомида моддий рағбатлантириш тартибини жорий этилади;
▪️ Энг яхши ходимларнинг фотосуратлари ва улар ҳақидаги маълумотларни бир йил давомида барча ички ишлар органларида жойлаштирилади.