Батафсил👉 https://bit.ly/2V4QgaR
⚡️Жазо ўтаётган 13 нафар шахслар шартли равишда муддатидан олдин озод қилинди
⚖️ Тошкент вилоятининг Оҳангарон шаҳар ва туманлари аро ўтказилган навбатдаги сайёр суд мажлисида шаҳар туман ИИБ Пробация гуруҳлари ҳисобида турган 13 нафар шахслар муддатидан олдин шартли озод этилган бўлса, 1 нафарининг жазоси оғирроғига алмаштирилди.
🔗 Шунингдек ахлоқ тузатиш ишлари жазосини ўташдан қасддан бўйин товлаб келган шахсга нисбатан озодликдан маҳрум қилиш жазоси тайинланиб суд залидан қамоққа олинди.
#Олмалиқ
«Хавфсиз ҳудуд» концепциясининг Олмалиқ шаҳридаги ижроси ўрганилди.
Тадбирга Тошкент вилояти прокурори ва ИИББ бошлиғи бошчилик қилиб, ҳудудларда жиноятларнинг олдини олиш, фуқаролар хавфсизлигини таъминлаш, уларнинг қонуний ҳуқуқларини ҳимоя қилиш борасида масъулларга зарурий вазифалар белгилаб берилди.
Тез орада ушбу вазифаларнинг ижроси бўйича қайта мухокама ўтказилиб камчиликларга йўл қўйган мутасаддиларнинг фаолияти танқидий руҳда кўриб чиқилиши белгиланди.