Joriy yilning 12-oktabr kuni, Facebook ijtimoiy tarmog’ida, 12-avtobus saroyidagi mavjud sharoit tandiq qilingan surat joylashtirildi.
Mazkur holat yuzasidan "Toshshahartransxizmat" AJ quyidagilarni ma'lum qiladi:
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 16-fevraldagi “Jamoat transporti tizimini isloh qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-59-son qaroriga asosan Toshkent shahri jamoat transporti uchun olib kelingan 200 ta 18 metrli va 500 ta 12 metrli tabiiy gazda ishlaydigan avtobuslar hamda 300 ta 12 metrli elektrobuslarni avtobus saroylarida taqsimlash, saqlash, avtobus saroyi hududida xavfsiz harakatlanishini, sifatli texnik xizmat ko‘rsatilishini ta’minlash maqsadida, o‘z ichiga avtobus saroylaridagi bino inshootlarni ta’mirlash, hududlarni foydalanilmaydigan bino inshootlarni buzish, avtobuslarni saqlash joylarini rekonstruksiya qilishni olgan “Toshshahartransxizmat” AJ avtobus saroylarini qayta rekonstruksiya qilish chora-tadbirlari dasturi ishlab chiqilgan hamda “Toshshahartransxizmat” AJning tegishli farmoyishi bilan tasdiqlangan.
Shu jumladan, 12-avtobus saroyi filialida ham hozirda bino inshootlarni rekonstruksiya qilish, suv, elektr tizimlarini yangilash, hududlarga yangi asfalt qoplamasini yotqizish ishlari amalga oshirilayotganli sababli ushbu holat kuzatilgan. Rekonstruksiya qilish jarayonida 12-avtobus saroyining ijtimoiy xonalari, yuvinish va dam olish xonalari, oshxona butunlay yangidan tashkil etilib barcha qulayliklar yaratilishi ko’zda tutilgan. Mazkur rekonstruksiya jarayonlari noyabr oyi so’nggiga qadar yakunlanishi belgilangan bo’lib noqulaylik tez orada bartaraf etilishini ma’lum qilamiz!